Seminarium w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie

Faktem jest, że nasza szkoła prowadzi bogaty program projektów międzynarodowych, bez wątpienia najbogatszy w rejonie. Organizujemy programy wymiany uczniów ze szkołami w Niemczech i we Włoszech, uczestniczymy w programie  Międzynarodowej Wymiany Młodzieży w Turcji, realizujemy warsztaty językowe w Londynie. A ponieważ jesteśmy szkołą ambitną, stawiającą na rozwój naszych uczniów i umożliwianie im korzystania z nabywanej wiedzy w praktyce oraz otwierania się na świat i poszerzania horyzontów, dzięki wsparciu pani dyrektor Małgorzaty Mróz-Dudy oraz zaangażowaniu pani Kariny Lareckiej, zakwalifikowaliśmy się do programu Bliżej siebie i projektu  Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów. 

Po raz kolejny nawiązujemy kontakt z rówieśnikami z Bliskiego Wschodu, ale po raz pierwszy będą to młodzi ludzie z Izraela.

Program jest wynikiem zobowiązań umowy między Rządem RP a rządem Izraela o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej, a jego celem jest przygotowanie nauczycieli z Polski i Izraela do organizacji wspólnych spotkań młodzieży, a w przyszłości również wymiany młodzieży. Ważne jest, by młodzi Izraelczycy odwiedzający nasz kraj mogli obok wizyt w miejscach związanych z Zagładą, zapoznać się ze wspólną historia Żydów i Polaków. Organizacja spotkań w polskich szkołach służyć ma konfrontacji różnych punktów widzenia oraz ograniczaniu i przezwyciężaniu funkcjonujących stereotypów i mylnych wyobrażeń.

Nauczycielka języka angielskiego- pani Karina Larecka została zakwalifikowana do udziału w dwutygodniowym seminarium w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie i pomyślnie ukończyła 100 godzinne szkolenie oraz została szkolną koordynatorką spotkań młodzieży z Polski i Izraela. Na spotkaniu z koordynatorką naszej partnerskiej szkoły z okolicy Tel Awiwu udało się ustalić szczegóły oraz oczekiwania odnośnie pierwszego spotkania młodzieży polsko-izraelskiej w naszej szkole, które odbędzie się na początku października 2014roku.

Wszystkich  uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego już teraz, na adres: nemezis11@yahoo.co.uk

Szalom Alejhem!

Pozdrawiam i życzę wszystkim ekscytujących wakacji 🙂

Karina Larecka