Słodki Dzień Kobiet z klasą II B

Dnia 07.03.2022 roku, tuż przed Dniem Kobiet, uczniowie klasy II B zorganizowali akcję dobroczynną. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu udało się zebrać ponad 1000 zł!!! Tak wysoką sumę zebrano po raz pierwszy od początku współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, dlatego jest to powód do dumy i radości. Brawo dla WAS!!!

Cała zgromadzona kwota zostanie przeznaczona na fundację, która przeznacza drugie tyle w trakcie trwania akcji „Wiosną stypendia rosną”. Cieszy również fakt, że uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły tak chętnie włączyli się do akcji. Efektem wspólnych wysiłków będzie roczne stypendium w wysokości 2000 zł dla kolejnego uzdolnionego ucznia naszej szkoły, którego sytuacja rodzinna bądź materialna nie pozwala na rozwijanie talentów lub zainteresowań.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności – p. Monice Bernackiej (wychowawcy klasy II B), p. Izabeli Jaciubek (dzielnie pomagającej na każdym kroku), wspaniałym uczniom klasy II B oraz ich rodzicom (za świetną organizację i przede wszystkim chęci niesienia pomocy) oraz darczyńcom hojnie zapełniającym puszki, bo to głównie dzięki nim cel został osiągnięty.
Przy okazji przypominam, że obecnie gromadzimy środki finansowe, które w formie stypendiów przekażemy w przyszłym roku szkolnym uczniom wybranym przez komisję stypendialną. Będziemy wdzięczni za każdą dedykowaną darowiznę na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanej kwoty zostanie przekazane potrzebującym uczniom.

Numer konta stypendialnego: 29 1090 0004 9149 0000 0000 0438

Okres rozliczania PIT-ów można również wykorzystać, aby zgromadzić jeszcze więcej funduszy na stypendia dla uczniów w ramach Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać Fundację Świętego Mikołaja, a w celu szczegółowym naszą szkołę. Tylko dzięki kulturze solidarności i wzajemnej pomocy możemy roztaczać opiekę nad uczniami, którzy znajdą się w trudniejszej sytuacji.  A najlepszym dowodem na to, że to wszystko ma sens, jest informacja zamieszczona na ogólnopolskiej stronie www Stypendiów Świętego Mikołaja o naszej tegorocznej stypendystce – Oli Stępień. Zachęcam do zapoznania się:
https://mikolaj.org.pl/stypendia/o-programie-stypendialnym/nasi-stypendysci/

                Ewa Sędkowska -szkolny koordynator  Fundacji Świętego Mikołaja