Stypendia Św. Mikołaja

solidarna szkoła

„Żeromski” współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja od 2016r. Fundacja ta jest inicjatorem konkursu „Solidarna Szkoła”. Konkurs ten skierowany jest do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja, a uroczysta gala na której ogłoszeni są zwycięzcy i wyróżnieni w czterech kategoriach odbywa się co roku w grudniu pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów dla swoich uczniów.

I tak już na początku roku szkolnego, 17 września odbyła się kolejna zbiórka funduszy na terenie naszej szkoły aby po raz kolejny zasilić subkonto szkoły a tym samym powalczyć o miejsce na podium biorąc udział w konkursie. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji. Udało się zebrać całkiem sporo a Fundacja do każdego 500zł dopłaca drugie tyle.

W imieniu przyszłych stypendystów, Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje za zaangażowanie i wsparcie oraz okazaną pomoc. Wasz gest naprawdę ma znaczenie!

Warto również zaznaczyć, iż od tego roku szkolnego wzrosła kwota wypłacanego stypendium i wynosi aż 2000zł. Z pewnością będzie stanowiła realną pomoc w rozwijaniu pasji i talentów naszych uczniów w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych.

Dziękujemy raz jeszcze i zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego. Nawet drobne kwoty mogą pomóc potrzebującym uczniom Żeromskiego.

Nr subkonta szkoły:

29 1090 0004 9149 0000 0000 0438
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

Dziękujemy!!!
Dyrekcja oraz szkolny koordynator