Stypendium od serca 2019

mikołaj

Po raz kolejny uczniowie Żeromskiego a dokładnie z klasy II F zorganizowali akcję dobroczynną, w której sprzedawali gofry na świetlicy szkolnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie dzięki czemu udało się zebrać 400 zł. Cała zgromadzona kwota została wpłacona na subkonto szkoły aby Fundacja Świętego Mikołaja z którą szkoła współpracuje mogła dołożyć drugie tyle w trakcie trwania akcji „Stypendium od serca 2019”. Akcja ta trwa przez cały okres przedświąteczny tj. od 1 do 24 grudnia co oznacza że to jeszcze nie koniec 🙂 Cieszy fakt, że uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły tak chętnie włączyli się do akcji. Miejmy nadzieję że efektem wspólnych wysiłków będzie stypendium w wysokości 2000 zł dla następnego zdolnego ucznia naszej szkoły, którego sytuacja rodzinna bądź materialna nie pozwala na rozwijanie talentów lub zainteresowań. Jeżeli uda się zebrać całą tą kwotę stypendium zostanie przyznane w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz darczyńcom hojnie zapełniającym puszki bo to głównie dzięki nim kwota została zebrana.

Przy okazji zapraszam na następny kiermasz (który już wkrótce :)) bo akcja podwajania zebranych funduszy przez fundację trwa tylko do 24 grudnia…

Ewa Sędkowska