Sukces!!! I to jaki!!!

I MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM KONKURSU DLA SZKÓŁ ŚREDNICH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI!!!

W dniu 28.02.2023 w Zespole Szkół Powiatowych imienia Stanisława Staszica w Opocznie odbyły się eliminacje dla szkół średnich województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Do rywalizacji przystąpiły  4 reprezentacje szkół średnich naszego powiatu.

Drużyna reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie to uczniowie klasy 3b oraz uczennica klasy 3c:
1.Kacper Marańda -3b
2.Aleksandra Nowak-3b
3.Jakub Świątek-3b
4.Nadia Witoń-3c
i Aleksandra Grzywacz-3b (nasza rezerwowa)
Pierwszym zadaniem naszej reprezentacji było wspólne wykonanie testu, którego zakres tematyczny obejmował: podstawę programową szkoły średniej Wiedzy o Społeczeństwie, Ustawę z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, Rozporządzenie z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji oraz ustawę z dnia 20 czerwca 1997 r .,”Prawo o Ruchu Drogowym „.
Kolejnym etapem konkursu było wykonanie testu sprawności fizycznej przez każdego z zawodników. Składał się on z ośmiu ćwiczeń w ustalonej, następującej kolejności:
1. Okrążenie stojaków
2. Przewroty na materacach
3. Przenoszenie piłki.
4. Pokonanie górą płotków gimnastycznych
5. Rzuty piłkami lekarskimi
6. Przenoszenie piłki lekarskiej
7. Pokonanie górą skrzyni gimnastycznej
8. Bieg wahadłowy.
Każde z ćwiczeń oprócz szybkości musiało być wykonane z dużą precyzją, ponieważ za każdy wskazany błąd w regulaminie doliczane były sekundy karne. Był to doskonały test  na sprawdzenie cech motorycznych człowieka, który nasi uczniowie zdali wzorowo, a na taki sukces pracuje KAŻDY nauczyciel wychowania fizycznego w naszym liceum.
Po zakończeniu testu wiedzy i testu sprawności fizycznej, podliczeniu punktów i czasu, jaki zdobyła nasza 4-osoba drużyna ogłoszono niezwykle satysfakcjonujący dla nas wynik :

I MIEJSCE W FINALE POWIATOWYM KONKURSU DLA SZKÓŁ ŚREDNICH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI!!!

Ogromne gratulacje dla naszych sportowców !!!
Oczywiście nie byłoby tak wspaniałej reprezentacji i tak świetnych wyników bez naszych nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali zawodników do konkursu: pani Moniki Bernackiej i pana Roberta Bodasińskiego, który sprawował opiekę nad naszą drużyną służąc wsparciem i pomocą. Dziękujemy też pani dyrektor Annie Pręcikowskiej-Skoczylas za wsparcie i motywację do działania.
Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie osiągnęła  najlepszy wynik spośród wszystkich startujących drużyn. I miejsce na szczeblu powiatowym pozwoli nam uczestniczyć w II etapie konkursu dla szkół średnich o ,,Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”, który odbędzie się już niebawem
TRZYMAJCIE KCIUKI ZA NASZĄ MŁODZIEŻ !!!