Turniej Miast w piłce siatkowej mężczyzn o puchar Burmistrza Opoczna

 VI EDYCJA TURNIEJU MIASTA – OPOCZNO 2013

Dnia 26 października 2013 roku na hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie rozegrany został kolejny turniej w piłce siatkowej mężczyzn, którego głównym organizatorem jest Dariusz Lewandowski nauczyciel wychowania fizycznego. Jak doskonale wiemy z turnieju na turniej zgłaszają się coraz mocniejsze zespoły, których zawodnicy grają w II lidze. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów reprezentujących miasta: Opoczno (gospodarz), Piekary Śląskie, Grębocin, Zgierz, Tomaszów Mazowiecki, Przysuchę, Skrzyńsko oraz Brzeziny. Sędziami głównymi zawodów byli panowie Dariusz Lewandowski i Zbigniew Sobczyk.

Po losowaniu zespoły podzielono na dwie grupy, a mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 20 punktów  i dwóch przewagi. W sytuacji remisu tie break do 15 i dwóch przewagi. Drużyna za wygrany mecz 2:0 otrzymywała 3p, za wygrany 2:1 2p, a przegrana 1:2 1p.. W grupie A znalazły się ekipy: Skrzyńsko, Grębocin, Opoczno i Tomaszów Mazowiecki, natomiast w grupie B: Brzeziny, Piekary Śląskie, Zgierz oraz Przysucha. W grupie A rywalizacja była tak zacięte, że dopiero o awansie do półfinałów zadecydowały dwa ostatnie mecze w których Tomaszów Mazowiecki wygrał ze Skrzyńskiem 2:1, a Opoczno po doskonałym meczu pokonało prawie pewny awansu Grębocin 2:0. Dzięki tym wynikom do dalszych gier awans uzyskały z pierwszego miejsca Skrzyńsko lepszy stosunek setów a z drugiego Opoczno. W drugiej grupie bezkonkurencyjni okazali się panowie z Piekar Śląskich którzy bez straty seta pewnie wygrali grupę, a na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Brzezin (drużyna która zajęła II miejsce w V edycji).

Wyniki grupowe:

grupa A:             I miejsce Skrzyńsko                                              5p. 5:4

                               II miejsce                Opoczno                                 5p. 4:4

                               III miejsce               Tomaszów Mazowiecki      4p. 4:4

                               IV miejsce              Grębocin                                4p. 3:4

grupa B:             I miejsce Piekary Śląskie                                      9p. 6:0

                               II miejsce                Brzeziny                                 4p. 3:4

                               III miejsce               Przysucha                               3p. 3:5

                               IV miejsce              Zgierz                                     2p. 2:5

Tak więc mecze półfinałowe zagrały:

I półfinał                                 Opoczno – Piekary Śląskie    0:2 (20:25, 21:25)

II półfinał                                Brzeziny – Skrzyńsko            0:2 (18:25, 18:25)

                W meczu o III miejsce w którym zmierzyły się ekipy z Opoczna i Brzezin należy podkreślić, że bardzo dobrze grająca tego dnia drużyna z naszego miasta nie dała większych szans przeciwnikowi i pewnie zwyciężyła 2:0 (25:22, 25:19). W meczu o I miejsce organizator podjął decyzję o zagraniu pełnego meczu do 3 wygranych setów 25 punktów i dwóch przewagi. W meczu tym zagrały zespoły ze Skrzyńska i Piekar Śląskich. Niestety pomimo dobrej postawy zawodników ze Skrzyńska drużyna z Piekar udowodniła, że jest poza zasięgiem i pewnie zwyciężyła 3 : 0 (25:15, 25:16, 25:23) wygrywając tym samym cały turniej. Na koniec cztery najlepsze zespoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Burmistrza Miasta Opoczna Jana Wieruszewskiego i Firmę Majsterek pana Leszka Majsterka. W turnieju prowadzono klasyfikację na najlepszego zawodnika którym został Michał Bucki ze Skrzyńska, najlepiej przyjmującym (libero) uznano Michała Guzika z Opoczna, natomiast najsympatyczniejszą drużyną ekipa z Brzezin.

                Organizator Dariusz Lewandowski serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe w organizacji imprezy, głównie Burmistrzowi Miasta Opoczna Janowi Wieruszewskiemu, panu Leszkowi Majsterkowi właścicielowi firmy Majsterek, Wojciechowi Wiktorowiczowi właścicielowi fimy Agro-Wikt, Biuru Poselskiemu Roberta Telusa, Tadeuszowi Tyczyńskiemu oraz dyrektorce ZSO Małgorzacie Mróz Dudzie jak również koleżankom Edycie Świderskiej i Izabeli Jaciubek za pomoc. Oczywiście bardzo duże słowa podziękowania należą się również młodzieży: Sylwii Kubiszewskiej, Aleksandrze Kucharskiej, Aleksandrze Zawadzie, Jakubowi Kotyni, Szymonowi Pacanowi, Maciejowi Gajewskiemu, Karolowi Tatarowi, Mateuszowi Białasowi oraz Jarosławowi Klacie, którzy od początku do końca pomagali poświęcając swój czas aby impreza była perfekcyjnie zorganizowana.

Poniżej podajemy składy trzech najlepszych ekip:

I miejsce Piekary Śląskie: Jarosław Rojek, Krzysztof Karmański, Sebastian Krawczyk, Stanisław Chudzik, Mateusz Misiek, Wojciech Biedacz, Łukasz Biedacz, Piotr Gwóźdź, Marcin Bulwicki.

II miejsce Skrzyńsko: Piotr Skiba, Michał Bucki, Artur Kowalski, Piotr Rejner, Mariusz Myziak, Michał Adamczyk, Rafał Majewski, Mateusz Norek, Tobiasz Pawłowski, Hubert Stawicki.

III miejsce Opoczno: Hubert Franczak, Michał Jóźwik, Łukasz Deka, Paweł Kądziela, Robert Kądziela, Michał Guzik, Robert Czaja, Jarosław Auguścik, Mariusz Skrętowski.