Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

SPAŁA – 3 PAŹDZIERNIKA 2013 r.

 

                       

 

W tym roku szkolnym podobnie jak w latach ubiegłych rywalizację imprez sportowych szkół ponadgimnazjalnych wchodzących w skład Licealiady rozpoczęto od ,,Królowej Sportu” – lekkiej Atletyki. Zawody zorganizowane zostały w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale gdzie do ważnych imprez przygotowują się nasi sportowcy. Rywalizacja w tej dyscyplinie jest bardzo wyrównana i niekiedy o zwycięstwie decydują ułamki sekund, kilka centymetrów no i oczywiście wytrenowanie, dyspozycja dnia każdego z zawodników. Do zawodów zgłoszone zostały reprezentacje szkół: ZSO w Opocznie, ZS Prywatnych w Opocznie, ZSS nr1 w Opocznie, ZSPg nr 1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy oraz ZST w Mroczkowie Gościnnym (w kategorii dziewcząt i chłopców).

Reprezentacja naszej szkoły w tej dyscyplinie ma duże osiągnięcia zajmując rok rocznie czołowe miejsca. Tak więc i w tym roku apetyty na zwycięstwo były uzasadnione. Do zawodów naszą młodzież przygotowywali: Edyta Świderska, Izabela Jaciubek oraz Robert Bodasiński. Dyscypliny w których startowano:

 Kategoria Dziewczęta:

  • 100 m biegi indywidualne i sztafetowe:

Olga Wujek, Izabela Baranowska, Agnieszka Sieradzka, Aleksandra Zawada

  • 400 m:

Klaudia Broszczyk, Joanna Kowalczyk, Patrycja Stępniak

  • 800 m:

Agnieszka Cichańska, Justyna Kupis, Karolina Sady

  • pchnięcie kulą:

Edyta Kułak, Aneta Stępniak

  • skok w dal:

Agata Natkańska, Paulina Kłodawska, Aleksandra Pietrusiewicz

 Kategoria Chłopców:

  • 100 m biegi indywidualne i sztafetowe:

Artur Nowak (12,81), Jacek Białek (12,50), Paweł Baran (12,77), Patryk Nojek (12,50)

  • 400 m:

Adrian Bartyzel (56,32), Michał Gapys (56.30)

  • 1500 m:

Mikołaj Wilk (4:23:62), Stanisław Wilk (4:31:70), Kamil Jędrasik (4:31:43)

  • pchnięcie kulą:

Paweł Zaręba (9,60m), Piotr Gorzałczyński (10,40)

  • skok w dal:

Bartłomiej Wujek (5,07), Przemysław Kwaśniak (5,70)

Fantastycznie w zawodach zaprezentowały się nasze uczennice prowadzone przez panie Edytę Świderska i Izabelę Jaciubek, które po wspaniałej walce nie dały szans rywalkom pewnie wygrywając zawody powiatowe, na drugim miejscu znalazły się zawodniczki ZSS nr1 w Opocznie a na trzecim ZSPg nr1 w Opocznie. Chłopcy prowadzeni przez pana Roberta Bodasińskiego również wypadli dobrze plasując się ostatecznie na III miejscu z niewielką stratą punktową do ZS Prywatnych i ZSPg nr1, które to szkoły zajęły dwa pierwsze miejsca..

Do zawodów rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim awans uzyskały nasze dziewczęta, które zajęły w nich III miejsce.

Skład drużyny: Olga Wujek (IIF), Izabela Baranowska (IIA), Agnieszka Sieradzka (IIE), Aleksandra Zawada (IIIF), Klaudia Broszczyk, Joanna Kowalczyk (IIC), Patrycja Stępniak (IIG), Agnieszka Cichańska (IIC), Justyna Kupis (IIG), Karolina Sady (IIIB), Edyta Kułak (Aneta Stępniak (IIIA), Agata Natkańska (IIA), Paulina Kłodawska, Aleksandra Pietrusiewicz – opiekunkami były panie Edyta Świderska i Izabela Jaciubek.