Warsztaty w języku angielskim w ramach programu „Plan your future”

Faktem jest, że Zespół Szkół Ogólnokształcących prowadzi bogaty program projektów międzynarodowych, bez wątpienia najbogatszy w rejonie.

Nasi uczniowie mają szansę brać udział w wymianach i projektach międzynarodowych w Wielkiej Brytanii, Turcji, Niemczech i Włoszech. Jednak będąc uczniem „Żeromskiego” można uczestniczyć  w programach międzynarodowych z ciekawymi ludźmi również na miejscu.

Po udanym spotkaniu z młodzieżą z partnerskiej szkoły z Izraela w październiku, tym razem sięgnęliśmy po zdecydowanie bardziej odległe kontakty.  Przez  pierwszy tydzień grudnia w naszej szkole gościli wolontariusze z największej międzynarodowej organizacji studenckiej. Sunnie Yang- studentka z Chin i Han Li – student z Nowej Zelandii prowadzili dla naszych uczniów innowacyjne  warsztaty w języku angielskim, w ramach programu  „Plan your future”.

Główną ideą projektu jest nauka poprzez działanie, podnoszenie kreatywnej otwartości uczestników poprzez przeniesienie nacisku z teorii na praktykę, a w rezultacie zastąpienie działania odtwórczego myśleniem twórczym i umożliwienie młodzieży wielopłaszczyznowego rozwoju osobistego sprzyjającego szybszemu odkrywaniu ich potencjału.

Do głównych założeń programu należy również: przełamywanie barier międzyludzkich, promocja wzajemnego zrozumienia, edukacja kulturalna- odkrywanie innych kultur i krajów, poprawianie tolerancji i szacunku, promocja założeń europejskich wśród młodzieży, promocja dialogu i wzajemnego oddziaływania między młodymi ludźmi, ochrona dziedzictwa kulturowego.  Dla naszych uczniów to również praktyczna i niestandardowa nauka języka angielskiego, a kontakt  ze środowiskiem międzynarodowym to doskonały impuls i motywacja do dalszej nauki języków obcych.

Koordynatorką projektu jest Karina Larecka.