Warsztaty na Uniwersytecie Łódzkim

15 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 2d brali udział w warsztatach odbywających się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Po wejściu na teren uczelni uczniowie udali się do sali informatycznej, gdzie mieli zaplanowane zajęcia z zakresu tworzenia infografiki. Warsztaty – przeprowadzone przez panią magister Katarzynę Ciach – bardzo spodobały się wszystkim uczestnikom. Godzinna lekcja wprowadziła naszych uczniów w świat infografiki z pomocą popularnego programu Microsoft Excel. Oprócz tego mieli oni okazję spróbować swoich sił w projektowaniu grafik komputerowych.

W czasie przerwy uczniowie 2d mieli okazję zwiedzić budynek uczelni. Obszerne korytarze i nowoczesne wyposażenie placówki wzbudzały zachwyt, a przyjazne podejście kadry nauczycielskiej Uniwersytetu Łódzkiego na pewno zapadnie licealistom w pamięć, szczególnie w kontekście wyboru miejsca studiów.

Następnym punktem wycieczki były warsztaty z autoprezentacji. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności miękkie pod czujnym okiem pani psycholog Marty Góreckiej. W czasie zajęć mieli okazję zapoznać się z zasadami dobrej konwersacji, mowy ciała oraz prawidłowego przemawiania przed szeroką publiką. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę, polegającą między innymi na przeprowadzeniu przemówienia, wzięcia udziału w rozmowie z panią psycholog oraz grze w kalambury.

Serdecznie dziękujemy Władzom Uniwersytetowi Łódzkiemu, a w szczególności pani Marcie Góreckiej oraz Katarzynie Ciach za zorganizowanie warsztatów oraz zapewnienie uczniom wspaniałych wrażeń.