Wielki sukces

Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszych Światowych Młodzieżowych Liderów Ochrony Środowiska.

Maja Świderska i Maciej Gorycza (klasa IIIF), przygotowywani pod kierunkiem pani Marzeny Papis, zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Konferencji MŁODZI O KLIMACIE 2022, która odbędzie się w dniach 8 – 9 listopada 2022 roku w EC1 w Łodzi. Uczniowie uzyskali bardzo wysokie noty za przesłane do oceny abstrakty. Konferencja MŁODZI O KLIMACIE 2022 to największe w Polsce forum dyskusji młodzieży o zmianach klimatu i katastrofie klimatycznej, czyli tak naprawdę największym w tej dziedzinie wyzwaniu dla ludzkości w ujęciu dyscyplinarnym.
Maciej Gorycza rozpocznie panel czwarty wystąpieniem „Innowacje w energetyce na drodze do neutralności klimatycznej”. Maja Świderska otworzy panel piąty prelekcją nt.: „ Zmiany klimatu wyzwaniem dla władz, mieszkańców Opoczna i młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.
            Już teraz gratulujemy Mai i Maciejowi oraz ich bliskim. Życzymy owocnych obrad i poczucia dumy z faktu włączenia się w globalne działania. Wszyscy trzymamy kciuki za młodych prelegentów naszej szkoły. Jak pisał Benjamin Disraeli Poglądy Wasze są wyraziste, dlatego robicie wielkie rzeczy.

konferencja MŁODZI O KLIMACIE program