Wiosna to najlepszy czas na zwiedzanie ogrodu botanicznego

29.05 2019r. młodzież klas Ig/e, IIg/e i IIf uczestniczyła w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.

Spacer po ogrodzie rozpoczęliśmy wraz z przewodnikiem od podziwiania rosnących w szklarni roślin egzotycznych: paproci tropikalnych, epifitów,  roślin użytkowych, zwłaszcza cytrusowych, które są największą kolekcją w Polsce, wielu gatunków sukulentów oraz roślin owadożernych.

Następnie  oglądaliśmy drzewa i krzewy ozdobne na terenie arboretum. Wszystkich uczestników wycieczki zachwyciły przepięknie kwitnące azalie i zimozielone różaneczniki z kolekcji roślin wrzosowatych.

Podczas spaceru po ogrodzie naszą uwagę przykuł dział roślin górskich charakterystycznych dla Tatr oraz Pienin. Zbiór najciekawszych gatunków roślin górskich posadzony jest na trzech sztucznie usypanych wzgórzach i naturalnie ukształtowanej trawiastej skarpie.

W drodze powrotnej wśród kolekcji roślin cebulowych  i kłączowych  bardzo duże wrażenie zrobiły na młodzieży  irysy(kosaćce) o dużych różnokolorowych  kwiatach.

Spacer w tak pięknym miejscu, pełnym wielu gatunków roślin,któremu towarzyszył śpiew ptaków, na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.