Wolontariusze z „Żeromskiego” ratują konie!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Podaruj Siebie działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących  uczestniczą w  kolejnej akcji niosąc pomoc i ofiarując swój czas i zaangażowanie potrzebującym. Tym razem bierzemy udział w programie ekologicznym „Zbieraj kartridże, ratuj konie”, który polega na zbiórce zużytych tuszy i tonerów do drukarek, które są przekazywane do recyklingu, a ze środków z niego uzyskanych organizowana jest pomoc dla cierpiących koni.

Przekazywanie zużytych kartridży do recyklingu ma również realny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska w naszej okolicy i nie tylko. Kartridże na wysypisku śmieci rozkładają się od 100 do 1 000 lat. Szkodliwe substancje w nich zawarte przenikają do gleby i zanieczyszczają ją. A przecież większość zużytych kartridży może zostać wykorzystana do produkcji nowych, pełnowartościowych tonerów!

Za każdy kartridż nadający się do recyklingu Organizator przekaże 1 zł z przeznaczeniem na ratowanie koni do Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja, które od wielu lat zajmuje takimi interwencjami.

Dlatego apelujemy do mieszkańców Opoczna i okolic, do pracowników biur, urzędów, sklepów i innych miejsc, gdzie używane są drukarki, o przynoszenie zużytych tonerów i kartridży do siedziby ZSO. Nasi wolontariusze będą je również  odbierać osobiście.

Zachęcamy również pozostałe szkoły do włączenia się do akcji! Razem zdziałamy więcej!

Weźmy  odpowiedzialność za nasze środowisko, za otoczenie, w którym żyjemy. Powiększmy świadomość ekologiczną wśród społeczności lokalnej według zasady:

myślimy globalnie, działamy lokalnie!

Zapraszamy także na profil Zbieraj kartridże, ratuj konie na Facebooku, gdzie można dowiedzieć się więcej.