Wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia”

27 kwietnia 2023r. ogłoszono wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem Geologiczna różnorodność Ziemi.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie – Wiktoria Sobczyk i Bartłomiej Kwapisz uczniowie kl. III c zostali Laureatami konkursu. Uzyskali awans do półfinału. Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie pracy na jeden z trzech tematów. Uczniowie wybrali temat: ,,Georóżnorodność wokół nas – wędrowanie i odkrywanie’’. W swoich pracach przedstawili ciekawy zakątek powiatu opoczyńskiego –    Jazią Górę, która pod względem geologicznym jest niezwykle ciekawym miejscem. Jazia Góra to najwyższe wzniesienie Wzgórz Opoczyńskich położone 240 metrów n.p.m. Usytuowane jest na styku czterech miejscowości: Bielowic, Mroczkowa Gościnnego, Kraszkowa i Wólki Karwickiej. Wnętrze góry wypełnia piaskowiec.
Półfinał konkursu odbędzie się w Kielcach 29 maja 2023r. i będzie polegał na napisania testu teoretycznego z wiedzy geologicznej.
Powodzenia!

                                                                                                           Jolanta Gapys