Wyniki konkursu z Języka Niemieckiego „Weltsprachen Abitur”

Uczeń klasy I D Michał Ryba zdobył pierwsze miejsce w szkole w konkursie z zyka niemieckiego „Weltsprachen Abitur”. Michał uzyskał 28 pkt na 30 pkt możliwych do zdobycia i był bardzo bliski do zakwalifikowania się do ścisłej ogólnopolskiej czołówki. Drugie miejsce wśród klas pierwszych zdobył Rafał Kmiecik z kl. I F1, a na miejscu trzecim uplasowała się uczennica tej samej klasy Agata Grabska.

Wśród klas II pierwsze miejsce zajęli ex aequo Roksana Sobczyk oraz Jan Klimek z kl. 2F1, miejsce drugie zdobyły również wspólnie dwie uczennice klasy 2AB Monika Michałowicz i Agata Ziębaczewska, trzecie miejsce przypadło ponownie uczennicy klasy humanistycznej 2AB Katarzynie Baran.

W klasach III taką samą ilość punktów i w związku z tym pierwsze miejsce zajęły Kinga Witoń (3A1) i Weronika Chałubińska (3F2), miejsce drugie wywalczyła Martyna Łączek (3F1), a miejsce trzecie Mateusz Bartosik (3D).

Należy nadmienić, że nasi uczniowie mierzyli się z uczestnikami z całego kraju (1118 szkół z całej Polski), często uczęszczającymi do klas o profilu językowym ze zwiększoną ilością godzin z języka niemieckiego. Test był wymagający i składał się 24 pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Testy dla poszczególnych klas charakteryzowały rosnący stopień trudności odwzorowujący zwiększający się poziom umiejętności uczniów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczone zostaną na uroczystości zakończenia roku szkolnego.