Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu literackiego

„Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. 
Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.” 
Ralph W. Emerson

Powyższy cytat jest wstępem do podsumowania wyników wewnątrzszkolnego konkursu związanego z projektem  edukacyjnym realizowanym w naszej szkolnej bibliotece.

Miło nam poinformować, że w konkursie literackim, zorganizowanym przez nauczycieli biblioteki szkolnej oraz nauczycieli języka polskiego, dotyczącym czytelnictwa , wzięło udział w tym roku szkolnym 14 uczniów: 13 osób z klasy humanistycznej 2a/b i 1 uczennica z klasy 1 a.

Uczniowie ci zadali sobie pytanie: „Czy warto czytać książki?”, które, pomimo swej nieskomplikowanej budowy, zawiera potężne przesłanie, niejednokrotnie decydujące o losach narodów i samych jednostek.

Opiniotwórcze rozprawy uczniów na ten temat poruszyły komisję konkursową niepochopnymi konkluzjami, potencjałem argumentacyjnym i logiczną interpretacją zjawisk. Dodać należy, że prace były kreatywne i uwolnione od błędów.

I miejsce zdobył Miłosz Grudziecki z klasy 2 a/b
II miejsce – Milena Paliwoda z klasy 2 a/b
III miejsce – Dominika Ciszek z klasy 2 a/b
Wyróżnienie przyznano Piotrowi Woźniakowi – również uczniowi klasy 2 a/b

Prezentacja prac przewidziana jest w formie wystawy cytatów i fragmentów z tych rozpraw na terenie biblioteki szkolnej, a wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom w tej imponującej rywalizacji gratulujemy i dziękujemy.

Nauczyciele j. polskiego i biblioteki szkolnej