X Jublileuszowy Maraton Fitness

Dnia 13 marca 2018 r. (i wcale nie był to pechowy dzień, a wręcz przeciwnie) na hali sportowej Żeromskiego odbył się X Jubileuszowy Maraton Fitness. Dla całej społeczności I Liceum Ogólnokształcącego, a także społeczności lokalnej to wielki dzień. Bo przecież maraton fitness to nie tylko taniec, dobra zabawa, jakże ważna  aktywność fizyczna czy profilaktyka zdrowego stylu życia. To także, a może przede wszystkim cenna lekcja zasad fair play w sporcie i w życiu, rozwijanie kontaktów społecznych, kształtowanie wytrwałości, podnoszenie własnej samooceny,  pobudzanie do rozwoju, a także rozwijanie empatii. W tym roku pobity został rekord, bowiem dzięki wsparciu i hojności wielu wspaniałych ludzi, możliwe było ufundowanie nagród dla uczestników maratonu o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.

W trakcie trwania maratonu zbieraliśmy pieniążki dla wspaniałego młodego człowieka Huberta Lesiaka podopiecznego Fundacji Słoneczko. Każdy uczestnik maratonu wrzucił do puszki podczas rejestracji symboliczną złotówkę. Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj siebie” oraz uczniowie naszej szkoły  zorganizowali kiermasz słodkości. Jedynie za złotówkę (lub więcej) można było skosztować pysznych ciast domowej roboty. Uzbierane pieniążki przekazane zostały na dalsze leczenie Huberta.

Maraton trwał ok. 3  godziny, z krótkimi przerwami na zmianę prowadzącego. Na sygnał uczestnicy schodzili z parkietu, pili wodę – w marszu i na sygnał wracali – by tańczyć dalej. W czasie trwania Maratonu żaden uczestnik nie był przegranym i  nie został zdyskwalifikowany. Jury w składzie opiekunowie grup oraz p. Aneta Wijata, p. Katarzyna Jankowska, p. Ewelina Telus oraz przewodnicząca p. Katarzyna Kobierska miało wybrać 10 najlepszych uczestników maratonu w kategorii gimnazjum i 10 najlepszych w kategorii szkoła ponadgimnazjalna, którzy otrzymają pamiątkowe statuetki i złote medale. Drugie miejsce nagrodzone zostało 10 srebrnymi medalami a trzecie – 10 brązowymi, również w dwóch kategoriach gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Uczestnicy Maratonu wykazali się nie lada kondycją, dużymi umiejętnościami rytmiczno tanecznymi oraz techniką i pięknem poruszania się. Oczywiście nie wszyscy wytrwali do końca, ale sam start jest dla nich sukcesem. Dzięki tej 3 godzinnej zabawie można było poznać nowych ludzi i zobaczyć, w jak fantastyczny sposób można spędzać wolny czas wzmacniając swoją kondycję, a jednocześnie rywalizować fair play. W maratonie nie ma przegranych – wygrywa każdy, kto tańczy a wśród wielu liczyła się wola walki ze swymi słabościami.

Maraton poprowadziły dziewczęta z Formacji Tanecznej „Zahra Fitness” oraz p. Kasia i Marysia Niewadzi.

Prawie 600 osób w rytmie energetycznej muzyki śmiało wyginało ciało, a wszystko to dla Hubcia Lesiaka, aby wytańczyć jego marzenia. Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka niespodzianek m. in. występ Karoliny Sobczyk uczennicy I LO. Karolina śpiewa od 10 lat, nie uczęszcza do szkoły muzycznej, samouk,  bardzo zdolna i utalentowana, o czym świadczy Główna Nagroda Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złote Łabędzie”.

Kolejna niespodzianka to „Spodnie, czy spódnica”, czyli pokaz mody w wykonaniu dziewcząt z Zahra Fitness, które wcieliły się w rolę modelek. Zaprezentowały one ubrania ze sklepu Moda Vitalia – pani Anny i Marcina Michalak.  Niektóre minimalistyczne, eleganckie, inne kwieciste, ozdobne. Każdy  z tych zestawów oddawał charakter i osobowość naszych modelek. Jak przystało na urodziny, na imprezie pojawił się tort dla uczestników maratonu. Dzięki pomocy państwa Moniki i Dariusza Jędrzejczak z Piekarni Skórkowice, mogliśmy uzupełnić stracone kalorie podczas tańca. Kolejna niespodzianka to pokazy taneczne Formacji Tanecznej Zahra Fitness.

Opiekę medyczną w tym dniu pełniła pielęgniarka p. Barbara Szymczyk oraz harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego.

Prowadzący oraz organizatorzy stworzyli na X Maratonie Fitness miłą, sympatyczną i niepowtarzalną atmosferę. Nasz maraton przeszedł do historii jako wielkie, profesjonalnie zorganizowane i poprowadzone, o niesamowitej atmosferze wydarzenie, zaś uczestnicy maratonu jako ludzie o wielkich serduchach. Pomaganie jest proste i bardzo cieszy!

Dziękujemy wszystkim opiekunom a przede wszystkim uczestnikom, ponieważ bez Was nie byłoby tej imprezy.

Pozdrawiam  Kasia Niewadzi