„Zahra Fitness” na WOŚP-ie

W niedzielę, 14 stycznia 2018 orkiestrowe granie zabrzmiało już 26 raz. W tym roku zbierano datki na leczenie noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W mieście orkiestrowe granie, jak zawsze odbywało się w MDK, gdzie na scenie wystąpiła m. in. Formacja „Zahra Fitness”. Zespół to nie tylko uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego, ale także najmłodsze tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Zahra to bardzo zdolne i kreatywne osoby, dlatego na WOŚP-ie przedstawiły nie tylko hip hop, jazz, fitness, ale także taniec towarzyski i modern jazz. Gościnnie z zespołem wystąpiła Karolina Sobczyk, która śpiewa od 10 lat i jest bardzo zdolną i utalentowaną artystką, o czym świadczy główna nagroda Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złote Łabędzie”.  Formacja zaprezentowała również na scenie pokaz akrobatyczny w wykonaniu najmłodszych tancerek zespołu. To było prawdziwe show.

Zahra Fitness wystąpiła w następującym składzie: Zosia Pokrzywka, Oliwia Lewandowska, Marysia Niewadzi, Nina Stanik, Karolina Sobczyk, Klaudia Bryks, Daria Urbańczyk, Oliwia Nieć, Justyna Wiktorowicz, Wiktoria Lach, Wiktoria Wijata, Natalia Piotrowska, Marlena Wiktorowicz, Julia Kaluźna, Wiktoria Jarząbek, Laura Białas, Izabela Kmiecik, Jakub Waśkiewicz oraz Bartosz Baran.

Zajęcia w zespole to nauka różnych stylów tanecznych i widowiskowych kroków, gestów i choreografii, a przy tym świetna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii. Jedno jest pewne, kiedy tylko zespół pojawia się na scenie, zaraża innych swoją niesamowitą energią i czadową muzyką. Tak też było i na 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.