Zaszczytne trofeum dla Klasy Akademickiej SGH – II C za piękny czyn

Uczniowie klasy IIc zajęli II miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie – Akcji „RAZEM RATUJEMY KONIE III edycja”.

Celem przedsięwzięcia było zgromadzenie środków na budowę azylu, czyli stajni dla koni przeznaczonych do hipoterapii dla dzieci z autyzmem.

Zadanie okazało się bardzo wymagające, ale przecież uczniowie klasy IIc nie raz pokazali, że potrafią się zmobilizować – gdy działają razem tworzą naprawdę piękne rzeczy. Teraz było podobnie. Z właściwym sobie entuzjazmem i sercem zaczęli opracowywać plan działań. W początkowym etapie realizacji projektu liczył się każdy pomysł. Akcję rozpoczęto od przygotowania plakatów, które wykonały: Marta Łyda, Paulina Słowicka, Angelika Konewka, Kamila Langowska.

Zadanie było długofalowe, więc rozłożyło się w czasie. 15 listopada br. odbył się kiermasz słodkich pyszności domowych – wypieków uczennic klasy IIc pod hasłem „Dobry uczynek zrób, babeczkę kup”. Cel przyświecający akcji zyskał aprobatę zarówno społeczności szkolnej, jak i całego miasta. Wszyscy chętnie nabywali wypieki, by po prostu pomóc. Na uwagę zasługuje bardzo duże wsparcie ze strony pracowników Starostwa Powiatowego w Opocznie, na czele z Panem Starostą Józefem Rogiem. Tego dnia zebrano 675 złotych.

16 listopada przeprowadzono akcję „Słodki upominek dla każdego” – ofiarność była wzruszająca. Praktycznie w ciągu dwóch godzin zgromadzono 649,10 zł, czyli łącznie zebrano 1324,10 zł.

17 listopada zorganizowano w szkole „Dzień kucyka”, którego zadaniem było upowszechnienie idei. Młodzież naszej szkoły nie zawiodła – kucyki królowały nie tylko na głowach dziewcząt, ale i chłopców.

Dopełnieniem przedsięwzięcia był parnas artystyczny, podczas którego na scenie można było podziwiać uzdolnione artystycznie uczennice klasy IIc: Martę Łydę i Kamilę Langowską.

Uczniowie klasy IIc rozpalili pochodnię, której blask dotarł do serc wszystkich ofiarodawców i dobrodziei, ludzi wielkich duchem, bo jak powiedział znany poeta ks. Mieczysław Maliński „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się z takim optymizmem w działania niosące pomoc potrzebującym, za każdy grosik i ogromne serce. W fotorelacji uczniów klasy IIc, przesłanej organizatorom konkursu,  czytamy:

 

1

 

Niech opisane działanie zapisze się jako dobre doświadczenie i wzorowy altruizm. Gratulujemy IIc WIELKIEGO SERCA, bo to właśnie ono zostało nagrodzone.

2