Rozpoczęcie roku szkolnego przez nauczycieli wychowania fizycznego

TAK NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO PRZYWITALI NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014

SAM_5398_z

 

Jak co roku zespół nauczycieli w-f (Edyta Świderska, Katarzyna Niewadzi, Izabela Jaciubek, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński)  rozpoczął swą działalność od spotkania na którym zatwierdzono plan pracy UKS Maratończyk oraz przydział zadań i obowiązków dla każdego z nich na rok szkolny 2013/14. Przewodniczącym zespołu na ten rok szkolny została pani Izabela Jaciubek. Przydział zadań jest następujący:

 

Nauczyciele odpowiedzialni za obiekty sportowe:

– halę sportową główną: Izabela Jaciubek i Dariusz Lewandowski

– małą salę: Edyta Swiderska i Katarzyna Niewadzi

– siłownię: Robert Bodasiński

Najważniejszy cel naszej pracy to przygotowanie młodzieży do udziału w rywalizacji w zawodach zaliczanych do Licealiady (wszechstronnej rywalizacji w różnych dyscyplinach sportu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych) oraz zapewnienie jej jak najbardziej wszechstronnego rozwoju poprzez organizację zawodów i imprezach wewnątrzszkolnych oraz zawodów powiatowych i innych. Ważną inicjatywą jest wdrażanie młodych ludzi.

HARMONOGRAM IMPREZ WCHODZĄCYCH W SKŁAD LICEALIADY:

Nauczyciel odpowiedzialni za przygotowania do zawodów Licealiady:

24.09.2013      – Indywidualne Biegi Przełąjowe       E. Świderska, R. Bodasiński

03.10.2013      – Liga LA                                                  E. Świderska, I. Jaciubek, R. Bodasiński    

11.10.2013        – Sztafetowe Biegi Przełajowe            E. Świderska, R. Bodasiński

05.11.2013      – Sztafety pływanie                                 K. Niewadzi, D. Lewandowski

12.11.2013      – Piłka Ręczna(chłopcy)                          R. Bodasiński

13.11.2013      – Piłka Ręczna (dziewczęta)                   I. Jaciubek

12.12.2013      – Tenis Stołowy (chł. i dz.)                     E. Świderska, D. Lewandowski

03.03.2014      – Piłka Koszykowa (dziewczęta)         K. Niewadzi

04.03.2014      – Piłka Koszykowa (chłopcy)               D. Lewandowski

26.03.2014      – Piłka Siatkowa (chłopcy)                   D. Lewandowski

27.03.2014      – Piłka Siatkowa (dziewczęta)              I. Jaciubek

10.04.2014      – Piłka Nożna (dziewczęta i chłopcy) E. Świderska, D. Lewandowski

30.05.2014      – Siatkówka Plażowa (dz. i chł.)           I. Jaciubek, D. Lewandowski

 

IMPREZY WEWNĄTRZSZKOLNE I ZEWNĄTRZSZKOLNE:

  1. Liga piłki nożnej (IX-XII 2013 r.) – D. Lewandowski
  2. Turniej Miast w piłce siatkowej mężczyzn (26 X 2013 r.) – D. Lewandowski
  3. Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej chłopców (listopad 2013 r.) – D. Lewandowski
  4. Turniej Tenisa Stołowego (grudzień 2013 r.) – I. Jaciubek, E. Świderska
  5. Turniej Piłki Siatkowej Dwójek Siatkarskich (grudzień 2013 r.) –E. Swiderska, I. Jaciubek, R. Bodasiński.
  6. Liga Piłki Koszykowej (XI-XII 2013 r.) – D. Lewandowski
  7. Turniej Szkół w tenisie stołowym (styczeń 2014  r.) – D. Lewandowski
  8. Mistrzostwa w Piłce Siatkowej dziewcząt (III-IV 2014 r.) – I. Jaciubek
  9. Maraton Fitness (kwiecień 2014 r.) – K. Niewadzi
  10. Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej (IV 2014 r.) – D. Lewandowski
  11. Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Plażowej (maj 2014 r.) – D. Lewandowski

Wyniki matur 2013 w „Żeromskim”

Zdawalność 99,51%

(jedna osoba nie zdała języka angielskiego)

Przedmiot

Poziom

Średnie wyniki w %

Liczba zdających

Najlepsze wyniki

kraj

woj.

szkoła

język polski

podstawowy

55

54

59

205

Maja Piętka (99%), Anna Bubel (93%), Karolina Wołonkiewicz (90%), Paulina Bomba (84%), Edyta Kwiatkowska (87%),Katarzyna Ciborowska (80%), Dominika Janecka (81%),Anna Kowalewska(81%), Monika Pawlak (83%), Dagmara Rojek (80%)

rozszerzony

63

61

61

66

PR: Anna Bubel (95%)  Paulina Siwek (90%), Karolina Witecka (90%), Paulina Bomba (83%), Katarzyna Ciborowska (85%), Anna Kowalewska (80%)

język angielski

podstawowy

68

68

79

186

Karolina Bińczyk (100%), Ignacy Bojanowski (100%), Anna Bubel(100%), Katarzyna Dębowska (100%), Bartłomiej Kośka (100%), Anna Kowalewska (100%), Sylwia Kuleta (100%), Karolina Matysiak(100%), Tomasz Nojek (100%), Marta Paduszyńska (100%), Paulina Siwek (100%), Kinga Ściubeł (100%), Aleksandra Tepińska (100%), Justyna Wiśniewska (100%), Michał Wojnowski (100%), Karolina Wołonkiewicz (100%), Krzysztof Wróblewski(100%), Aleksandra Bartyzel (98%), Jakub Biernacki (98%), Magdalena Błażejewicz (96%), Majka Cabaj (98%), Katarzyna Ciborowska (98%), Łukasz Grzybowski (96%), Adam Jaroń (96%), Magdalena Jurek (97%), Ewa Karpowicz (97%), Ewelina Krawczyk (98%), Aleksandra Kucharska (96%), Dawid Matuszczak (96%), Anna Mijas (98%), Paulina Milczarczyk (96%), Maja Piętka (96%), Agnieszka Słowikowska (98%), Jakub Sobczyk (98%), Adam Stachurski (98%), Kinga Taczykowska (98%), Krzysztof Wijata (98%), Karolina Witecka (98%), Jolanta Bańczyk (94%), Agata Bąk (90%), Justyna Chałubińska (93%), Adrian Chmielewski (94%), Paulina Cichawa (93%), Justyna Dąbrowska (92%), Katarzyna Dudek (90%), Paulina Dziubek (92%), Michał Gorzałczyński (92%), Agata Grabowska (92%), Łukasz Grzybowski (96%), Bartosz Kalinowski (93%), Aleksanrda Karkowska (95%), Roksana Kobierska (90%), Aleksandra Kowalczyk (95%), Joanna Kowalczyk (94%), Edyta Kwiatkowska (90%), Michał Majewski (91%), Justyna Migdalska (91%), Dagmara Rojek (92%), Magdalena Róg (90%), Izabela Sikora (91%), Kamil Stępień (91%), Agata Szpoton (92%), Jacek Wieruszewski (92%), Przemysław Wijata (90%), Rafał Wilk (91%), Bartłomiej Woźniak (91%)

rozszerzony

67

67

69,42

62

Paulina Siwek (99%),  Karolina Wołonkiewicz (93%), Bartłomiej Kośka (92%), Aleksandra Tępińska (91%), Anna Bubel (90%), Magdalena Błażejewicz (89%), Katarzyna Ciborowska (89%), Anna Kowalewska (89%), Magdalena Jurek (86%), Aleksandra Kucharska (88%), Sylwia Kuleta (87%), Karolina Matysiak (85%), Maja Piętka (84%), Agnieszka Słowikowska (88%), Adam Stachurski (82%), Kinga Taczykowska (82%), Krzysztof Wijata (85%), Justyna Wiśniewska (85%), Michał Wojnowski (84%)

język niemiecki

podstawowy

58

57

79

21

Krzysztof Wróblewski (98%), Marta Franaszczyk (94%), Monika Pawlak (93%), Wioleta Cieślik (92%), Wioleta Kopera (92%), Karolina Telus (92%)

rozszerzony

69

65

69

8

Paulina Siwek (83%), Krzysztof Wróblewski (81%)

język rosyjski

podstawowy

61

61

70

8

Klaudia Cubała (90%), Martyna Wrońska (90%)

historia

rozszerzony

54

53

60

5

Katarzyna Ciborowska (92%),

geografia

rozszerzony

47

46

46

55

Kamil Stępień (82%), Justyna Wiśniewska (82%)

matematyka

podstawowy

55

58

77

205

Aleksandra Bartyzel (100%), Ignacy Bojanowski (100%), Anna Bubel (100%), Agata Grabowska (100%), Michał Kubiszewski (100%), Edyta Kwiatkowska (100%), Karolina Luty (100%), Karolina Panek (100%), Jakub Sobczyk (100%), Aleksandra Tępińska (100%), Justyna Wiśniewska (100%), Agata Bąk (98%), Agata Białek (94%), Rafał Białek (96%), Karolina Bińczyk (98%), Justyna Chałubińska (98%), Paulina Cichawa (98%), Wioleta Cieślik (98%), Monika Ćwierzona (98%), Małgorzata Godkowicz (94%), Michał Gorzałczyński (98%), Maksymilian Jędrzejczak (96%), Magdalena Jurek (94%), Małgorzata Kasicka (96%), Artur Klimek (98%), Joanna Kluk (98%), Monika Kobalczyk (96%), Roksana Kobierska (94%), Wioletta Kopera (98%), Sylwia Kuleta (98%), Michał Majewski (94%) Karolina Matysiak (98%), Anna Matysiak (98%), Aleksandra Matysiak (98%), Marta Paduszyńska (98%), Magdalena Róg (94%), Izabela Sikora (94%), Agnieszka Słowikowska (96%), Jarosław Stropa (98%), Karolina Telus (96%), Patrycja Warczyńska (98%), Jacek Wieruszewski (98%), Rafał Wilk (94%), Wojciech Wiśniewski (94%), Karolina Wołonkiewicz (98%), Krzysztof Wróblewski (94%)

rozszerzony

54

55

54,7

55

Krzysztof Wróblewski (84%), Agata Białek (82%), Ignacy Bojanowski (82%),Aleksandra Tępińska (82%), Magdalena Jurek (80%)

biologia

podstawowy

44

46

56

13

Magdalena Stępień (68%) Artur Waszkiewicz (68%)

rozszerzony

50

49

63

36

Edyta Kwiatkowska (92%), Ignacy Bojanowski (90%), Michał Gorzałczyński (90%), Aleksandra Bartyzel (83%), Jakub Sobczyk (80%), Aleksandra Tępińska (80%)

chemia

podstawowy

40

39

47

9

Aleksandra Matysiak (72%)

rozszerzony

56

55

59,23

26

Ignacy Bojanowski (98%), Adam Białeta (95%), Edyta Kwiatkowska (95%), Jakub Sobczyk (95%), Aleksandra Bartyzel (92%), Magdalena Karkocha (90%), Aleksandra Tępińska (87%), Karolina Wołonkiewicz (87%)

fizyka i astronomia

rozszerzony

47

49

51,3

13

Karolina Matysiak (75%)

 

Najlepszymi w szkole okazali się (co nie było niespodzianką):

  1. Ignacy Bojanowski (IIIf): język polski PP (77%), język angielski PP (100%) PR (87%), matematyka PP (100%) PR (82%), biologia PR (90%), chemia PR (98%)
  2. Aleksandra Tępińska (IIIf):język polski PP (67%), język angielski PP (100%) PR (91%), matematyka PP (100%) PR (82%), biologia PR (80%), chemia PR (87%)
  3. Edyta Kwiatkowska (IIIf): język polski PP (87%), język angielski PP (90%), matematyka PP (100%), biologia PR (92%), chemia PR (95%)
  4. Krzysztof Wróblewski (IIId): język polski PP (70%), język angielski PP (100%), język niemiecki PP (98%) PR (81%), matematyka PP (94%) PR (84%), fizyka i astronomia PR (62%), informatyka PR (72%)
  5. Karolina Wołonkiewicz (IIIf): język polski PP (90%), język angielski PP (100%) PR (93%), matematyka PP (98%), biologia PR(85%), chemia PR (87%)
  6. Jakub Sobczyk (IIIf): język polski PP (67%), język angielski PP (98%), matematyka PP (100%) PR(78%), biologia PR (80%), chemia PR (95%)
  7. Aleksandra Bartyzel (IIIf): język polski PP (67%), jezyk angielski PP (98%), matematyka PP (100%) PR (74%), biologia PR (83%), chemia PR (92%)
  8. Justyna Wiśniewska (IIIc):język polski PP (73%) PR (85%), język angielski PP (100%) PR (85%), matematyka PP (100%) PR (68%), Geografia PR (82%)
  9. Katarzyna Ciborowska (III a1): język polski PP (80%) PR (85%), język angielski PP (98%) PR (89%), historia PR (92%), matematyka PP (84%), wos PR (64%)
  10. Paulina Siwek (IIIa1): język polski PP (76%), język angielski PP (100%) PR (99%), język niemiecki PR (83%), matematyka PP (89%)

„Jestem wdzięczna uczniom Żeromskiego za determinację i pracę jaką włożyli, aby wyniki egzaminu maturalnego były tak imponująco wysokie. Gratuluję również nauczycielom, którzy swoim zaangażowaniem i fachową pomocą przyczynili się do sukcesu maturalnego swoich uczniów. Dziękuję rodzicom, z którymi systematyczna i partnerska współpraca spowodowała, że możemy być wszyscy dumni z osiągnięć absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie”

Dyrektor szkoły: Małgorzata Mróz-Duda

 

 

Perkusja w Studio 107

Nie dawno  przybliżyliśmy Państwu profesjonalne studio muzyczno- nagraniowe  Studio 107 prowadzone przez p. Jacka Plucińskiego.

Oto właśnie nadszedł czas na zmiany…. W studiu pojawił się nowy fachowy instrument. Zapewne nowy innowacyjny sprzęt muzyczny spodoba się Wam tak bardzo, jak jego brzmienie.

Przedstawiamy Wam perkusję Premier Olympic 22” BK. Jest to nowy model perkusji Premier Olympic, który znacząco różni się od poprzedników. Zostały wprowadzone innowacje i zastosowane rozwiązania, które  sprawiły, że ta perkusja staje na pierwszym miejscu w swojej klasie.

Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie posłuchamy jej brzmienia.

Program edukacji ekologicznej pn. „Opoczyńskie Eko-trendy”

 

popoczno

 

logo_wfosigw

 

 

 

 

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 35 735,00 zł na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej pn. „Opoczyńskie Eko-trendy”, realizowany przez Powiat Opoczyński, przy zaangażowaniu przez powiat środków własnych w wysokości 8 600,00 zł.

W ramach programu Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie będzie organizatorem konkursu „Ekochem 2013”.

„Ekochem 2013” to konkurs interdyscyplinarny obejmujący treści programowe z przedmiotów przyrodniczych dotyczące ekologii i sozologii.  Skierowany jest do uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimaznjalnych. Oparty jest na rywalizacji zespołowej.

Deutsch-Wagen-Tour w „Żeromskim”!

Znajomość języka angielskiego jest dziś dla pracodawców oczywista i coraz częściej oczekują oni umiejętności posługiwania się drugim językiem obcym. Dla nas Polaków rozsądnym wyborem mógłby być język niemiecki, tak ważny dzisiaj w komunikacji międzynarodowej. Czy wiecie, że dla ponad 100 milionów Europejczyków, czyli dla co czwartego obywatela Europy, niemiecki jest językiem ojczystym, a dla blisko 55 milionów na całym świecie jest drugim językiem?

Niemieckie produkty kojarzone są  z nowoczesnymi technologiami XXI wieku, jak również z najwyższą jakością wykonania. Wiele światowych niemieckich marek, jak: Audi, BMW, Bosch, Mercedes, Porsche, Siemens, ma na swoim koncie największe technologiczne innowacje. Wiele z tych firm ma swoje siedziby w Polsce, ale aby zostać w nich zatrudnionym trzeba znać język niemiecki.

Zespół Szkół Ogólnokształcących zachęca swoich uczniów do nauki poprzez organizowanie różnorodnych aktywności np. konkursów, warsztatów czy też wymian międzynarodowych ze szkołą partnerską z Niemiec.

14 czerwca 2013 gościł w Żeromskim Deutsch-Wagen-Tour. Na zaproszenie germanistki Magdaleny Stańczyk przybyła pani Anna Mazurek, która przeprowadziła warsztaty językowe dla 75 uczniów. Oprócz zdobycia ciekawych informacji uczestnicy mieli szansę sprawdzić swoją znajomość języka i kultury krajów niemieckiego obszaru językowego oraz zdobyć atrakcyjne nagrody i bezcenną motywację do dalszego zgłębiania tajników języka niemieckiego.