Harmonogram wydawania świadectw maturalnych

Dnia 11 sierpnia 2020 r. (wtorek) na hali sportowej będą wydawane świadectwa maturalne oraz dokumenty gimnazjalne według harmonogramu:

III A1     godz.  12:00 – 12:30                                   III D     godz.   14:00 – 14:30

III A2     godz.  12:40  -13:10                                   III F      godz.   14:40 – 15:10

III C       godz.  13:20 –  13:50                                  III E/G  godz.  15:20 – 15:50

Lata ubiegłe godz.  15:50 – 16:10

WAŻNE !!!

PROSZĘ O  STOSOWANIE SIĘ DO WYZNACZONYCH GODZIN JAK RÓWNIEŻ WSZELKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA ORAZ PRZESTRZEGANIE WYTYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z OBECNĄ SYTUACJĄ (OBOWIĄZKOWE MASECZKI, DEZYNFEKCJA RĄK, UNIKANIE ZGROMADZEŃ).

UCZNIOWIE WCHODZĄ WEJŚCIEM OD STRONY PARKINGU SZKOLNEGO.

Życzenia na wakacje

słoneczko„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!”
Julian Przyboś

 

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje… czas zasłużonego odpoczynku, po wielu miesiącach ciężkiej pracy.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, życzymy, by tegoroczne wakacje były bezpieczne, ciepłe i radosne.  Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci! Odpoczywajcie w pełnym  słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale  z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja i Rada Rodziców
I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

 

Liceum Żeromskiego najlepsze w kraju

Pulchra

Nikt z nas tego się nie spodziewał, tymczasem w piątek po południu dotarła do nas wspaniała wiadomość. Nasze liceum znalazło się w elitarnym gronie 5 szkół z całej Polski, a 50 szkół europejskich, które od września będą realizowały projekt „Science in the City: Building Participatory Urban Learning Community Hubs through Research and Activation” (PULCHRA). Nasz wniosek aplikacyjny spotkał się „z bardzo pozytywnym odbiorem oceniających” z Centrum UNEP/GRID-Warszawa i otrzymaliśmy przy ocenie zgłoszenia maksymalną możliwą liczbę punktów, zajmując tym samym I miejsce w kraju. W skład zespołu, który przygotował wniosek weszli:  Marzena Papis – nauczyciel geografii; koordynator projektu w naszej szkole, Emila Grochulska – nauczyciel chemii, Wojciech Grochulski – nauczyciel informatyki i przedsiębiorczości, Ewa Gutarowska – nauczyciel biologii, Renata Sijer – nauczyciel chemii i biologii, Teresa Tępińska – nauczyciel biologii, Ewelina Cichańska – Szwaczyk – nauczyciel języka angielskiego.

Od września będziemy wdrażać koncepcję „open schooling”, rozwijać współpracę z młodzieżą z europejskich szkół, uzyskamy dostęp do nowatorskiej platformy edukacyjnej, będziemy uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych z ekspertami oraz uzyskamy wsparcie finansowe. W konsorcjum projektu jest 12 organizacji z 11 krajów, w tym:

  • Uczelnie wyższe: Uniwersytet Narodowy im. Kapodistriasa w Atenach – lider (Grecja), Uniwersytet Koloński (Niemcy), Uniwersytet Karola w Pradze (Czechy), Uniwersytet w Udine (Włochy), Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie (Szwecja), Otwarty Uniwersytet Cypru.
  • Organizacje pozarządowe: TEREZA (Czechy), Bernu Vides Skola (Łotwa), An Taisce (Irlandia) oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
  • Grecki klaster Corallia, wspierający biznes, ułatwiający rozwój start-upów oraz budowanie innowacyjnych klastrów, mający szeroką sieć powiązanych w biznesie technologicznym w całej Europie, a także Instytut Badań Edukacyjnych (Rumunia) – narodowa instytucja badawcza, która wspiera działania ministerstwa edukacji.

Dla naszych uczniów oznacza to doskonałe warunki do rozwoju na najwyższym poziomie. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie od lat uczy w granicach możliwie najszerszych, a kwalifikacja do realizacji projektu jeszcze te granice poszerza. BRAWO!!!

Maraton Pisania Listów – podsumowanie akcji

W grudniu 19 osób z klasy I Bg oraz I B wzięło udział w Maratonie Pisania Listów–akcji organizowanej przez Amnesty International. Maraton Pisania Listów jest międzynarodową akcją Amnesty International zainicjowaną w Polsce i organizowaną corocznie od 2001 roku w grudniu, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Celem międzynarodowego przedsięwzięcia było napisanie jak największej liczby listów w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Jest to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka. Nasi uczniowie napisali odręcznie prawie 100 listów! Jeszcze raz dziękuję Natalii Sygut i  wszystkim uczniom za zaangażowanie, empatię i ogromną wrażliwość na krzywdę ludzką.

Wyniki Maratonu Pisania Listów na całym świecie

https://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow-2019-wyniki-na-calym-swiecie/utm_source=Komunikacja&utm_medium=Email&utm_campaign=maraton2019&smclient=937ab9c1-2012-11ea-a473-3cfdfeb6ee14

Do zobaczenia za rok!

Marta Pawlik- Prejs

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego 3, 26-300 Opoczno amnesty