Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

W dniach od 8 do 10 listopada uczniowie klas 2G, 3AF2 i 4F pod opieką pań: Justyny Jasińskiej-Nieć, Eweliny Cichańskiej-Szwaczyk, Anety Gancarz i Ewy Sędkowskiej przebywały na wycieczce „W poszukiwaniu korzeni polskości” w Gnieźnie i Poznaniu. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Środki pozyskane w ramach inicjatywy pozwoliły na zwiedzenie wielu atrakcyjnych turystycznie i historycznie obiektów. Uczniowie wzięli też udział w charakterystycznych dla regionu przedsięwzięciach, takich jak: pieczenie i degustacja świętomarcińskiego rogala oraz „pyrów” poznańskich.

Czytaj dalej Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

Podpisanie porozumienia między SGGW a I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że 16 listopada 2022 roku w budynku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ulicy Ursynowskiej 166 zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie a I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, dotyczące podjęcia współpracy badawczo-dydaktycznej między społecznością akademicką Uczelni SGGW w Warszawie a społecznością szkoły.

Czytaj dalej Podpisanie porozumienia między SGGW a I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Geoinformacyjna Noc Badaczy

Brzmi tajemniczo? Nie dla uczniów, którzy realizują geografię na poziomie rozszerzonym pod czujną opieką nauczycielek geografii – Jolanty Gapys i Marzeny Papis. To właśnie młodzież tych klas uczestniczyła w VI edycji Geoinformatycznej Nocy Badaczy, która jest organizowana w ramach międzynarodowego wydarzenia NOC BADACZY. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy oraz najnowszych osiągnięć z różnych dziedzin nauki.

Czytaj dalej Geoinformacyjna Noc Badaczy

Zmagań lekkoatletycznych ciąg dalszy, czyli… Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale

Jak już wiecie z poprzednich naszych relacji, sezon 2022/2023 rozpoczął się dla Sportowców z I LO znakomicie. Nie ,,spoczywając na laurach”, lekkoatleci z Żeromskiego wraz ze swoimi opiekunami p. Edytą Świderską i p. Robertem Bodasińskim, pełni zapału wyruszyli do Spały, aby zawalczyć o najwyższe miejsca w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców rozgrywanej corocznie w ramach Licealiady, czyli rywalizacji sportowej szkół ponadpodstawowych. Na zewnętrznym stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się jednocześnie: Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lidze LA oraz Półfinał Wojewódzki. Prawo startu w zawodach miały zespoły z powiatu opoczyńskiego, brzezińskiego, łódzko-wschodniego, piotrkowskiego i tomaszowskiego.

Czytaj dalej Zmagań lekkoatletycznych ciąg dalszy, czyli… Szkolna Liga Lekkoatletyczna w Spale