Wyśpiewały finał w Ogólnopolskim Konkursie „Poezja w Piosence-Agnieszka i inni”!

W sposób imponujący, z pasją i perfekcją, której niejeden i mógłby pozazdrościć. Bo zaśpiewać piosenkę znaną, taką, której wykonanie wszyscy znają i zaśpiewać ją tak,  by wszyscy oniemieli to wyjątkowa sztuka. A kto tego dokonał? Aleksandra Kowalczyk, Marta Łyda i Kamila Langowska trzy zdolne, a każda o innym, ujmującym głosie.  Aleksandra Kowalczyk podczas eliminacji wykonała utwór „Dobranoc Panowie, dobranoc”, Marta Łyda „Wariatka tańczy”, a Kamila Langowska „Miasteczko cud”, wszystkie utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej. Przed dziewczynami udział w finale, a ponieważ poziom konkursu jest bardzo wysoki uczestnicy losowali utwory, które wykonają podczas finału konkursu. Aleksandra wykona utwór „Obok nas” Czesława Niemena, Marta „Rozmowę poety z komornikiem” Agnieszki Osieckiej, a Kamila „Słowa wolne są od cła” Grażyny Łobaszewskiej. Przed uczestniczkami bardzo trudne zadanie, a my mocno trzymamy kciuki 24 listopada i życzymy powodzenia!

 Marta Pawlik-Prejs

ZAHRA FITNESS na III Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości

 

Dnia 19 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbył się już III Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn z okazji Święta Niepodległości o Puchar Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Formacja Taneczna „Zahra Fitness” z turniejem związana jest już od trzech lat. W tym toku grupa miała trzy pokazy taneczne w przerwach meczów finałowych. Dziewczęta zatańczyły w składzie: Klaudia Bryks III EG, Daria Urbańczyk III C, Oliwia Nieć II F1, Justyna Wiktorowicz II F1, Julia Kaluźna I G, Wiktoria Jarząbek I G, Laura Białas I G, Wiktoria Wijata I F, Wiktoria Lach I F, Marlena Wiktorowicz I F, Izabela Kmiecik ZSS nr 1.

Talent, twórczość, młodość, piękno, pasja i wielkie serce, to dzięki tym cechom bardzo szybko rozwijamy się. I za to moim tancerkom bardzo dziękuję. Kasia Niewadzi.

Akademia Ciekawej Chemii

Dnia 15 listopada 2017 roku odbyło się w Auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego drugie, w roku akademickim 2017/2018, spotkanie z cyklu Akademii Ciekawej Chemii. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wraz z opiekunami: Emilą Grochulską – nauczycielką chemii i Wojciechem Grochulskim – nauczycielem biologii wysłuchali wykładu zatytułowanego ,,Czym to pachnie?” (Chemia zmysłów) wygłoszonego przez dr Aleksandrę Szcześniak. Lista młodzieży  biorącej udział w cyklicznych zajęciach jest następująca:

 1. Krajewska Natalia- IIf1
 2. Kmiecik Rafał-IIf1
 3. Gajewska Aleksandra-IIf1
 4. Kucharska Weronika-IIf1
 5. Czerczak Weronika-IIf1
 6. Grabska Agata-IIf1
 7. Skorupa Patryk-IIf1
 8. Tomczyk Antoni-II d
 9. Stępień Karolina-IIf1
 10. Wiktorowicz Oliwia-IIf1
 11. Zawada Wiktoria-IIf1
 12. Włodarczyk Sylwia-IIf2g
 13. Pancer Julia-IIf2g
 14. Zych Klaudia-IIf2g

W trakcie wykładu uczestnicy wykładu mogli uzyskać odpowiedzi na pytania: Czym jest zapach?, W jaki sposób powstaje?, Dlaczego kwiaty pachną?, Jaki jest związek między budową związków chemicznych a ich wpływem na nas i nasze życie?. Podczas prezentacji  multimedialnej uzupełnionej o substancje zapachowe udostępnione uczniom, można było również samemu przekonać się jaki jest zapach geraniolu, mentolu i piżma. Po wykładzie odbyły się pokazy doświadczeń przedstawione przez studentki III roku z Koła Naukowego Chemii Kosmetycznej Uniwersytetu Łódzkiego dotyczące otrzymywania olejku miętowego i pomarańczowego z zastosowaniem aparatury chemicznej oraz z wykorzystaniem materiału biologicznego. Dla uczestników spotkania prezenterki wręczyły  upominki kosmetyczne własnoręcznie przygotowane.

Informacje dotyczące tematyki wykładu umieszczane są na stronie internetowej Akademii Ciekawej Chemii i można się z nimi zapoznać.

„Zahra Fitness” na meczu II Ligi Piłki Siatkowej

11 listopada 2017 roku w Święto Niepodległości Formacja Taneczna „Zahra Fitness” miała swój kolejny pokaz taneczny. Tym razem był to występ na meczu II Ligi Piłki Siatkowej mężczyzn. Na hali sportowej I LO zmierzyły się Caro Team Opoczno z LKPS Borowno. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Klaudia Bryks IIIEG, Oliwia Nieć IIF1, Justyna Wiktorowicz IIF1, Kinga Rogulska IIA, Natalia Piotrkowska IF, Wiktoria Wijata IF, Wiktoria Lach IF, Wiktoria Jarząbek IG. Opiekunem grupy jest Kasia Niewadzi.