Skip to main content

„Szóstka wron” to opowieść o sześciu wyrzutkach, złodziejach, przestępcach którzy chociaż bardzo się od siebie różnią łączy ich jedna misja – włamanie się do Lodowego Dworu, niezdobytej wojskowej twierdzy w celu uwolnienia zakładnika i zgarnięcia niezwykle wysokiej nagrody pieniężnej. Chociaż jest to z pozoru misja samobójcza to pod przywództwem Kaza Brekkera, 18 letniego chłopaka który jest przestępczym geniuszem, mistrzem otwierania zamków i sztuczek magicznych nic nie jest niewykonalne.
Prócz włamywacza w drużynie mamy jeszcze speca od bomb, strzelca wyborowego, łowce czarownic, czarownice oraz akrobatkę która potrafi poruszać się bezszelestnie. Każdy z bohaterów jest na tyle zdesperowany by ruszyć za Kazem, zdobyć nagrodę i pospłacać długi o ile oczywiście przeżyje.
W tle mamy jeszcze wojny gangów, polowanie na czarownice, palenie na stosie, hazard, burdele no i wątki miłosne tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Książka pisana jest z perspektywy każdego bohatera, dzięki czemu możemy poznać jego historię, przemyślenia i trudy dorastania w niezbyt przyjaznym mieście Ketterdam. Jest to opowieść nie tylko o niewykonalnym skoku i wzbogaceniu się ale przede wszystkim o przyjaźni, poświęceniu, wyborach między mniejszym złem a większym i szukaniu własnego celu w życiu.

Książka dostępna w bibliotece szkolnej.

Polecam.
Magdalena Pecyna