Poznajemy Polskę! Wyprawa na Łemkowszczyznę

W dniach 22 – 24 listopada 2022 roku uczniowie klasy IIF i IIIF udali się na niecodzienną wycieczkę zorganizowaną w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu. Była to wyprawa niezwykła. „Kamień na kamieniu i przy progu próg. Historie ludzi pełne bolesnych wspomnień i radosnej nadziei”. Ale może wszystko po kolei.

Czytaj dalej „Poznajemy Polskę! Wyprawa na Łemkowszczyznę”

Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości”

W dniach od 8 do 10 listopada uczniowie klas 2G, 3AF2 i 4F pod opieką pań: Justyny Jasińskiej-Nieć, Eweliny Cichańskiej-Szwaczyk, Anety Gancarz i Ewy Sędkowskiej przebywały na wycieczce „W poszukiwaniu korzeni polskości” w Gnieźnie i Poznaniu. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Środki pozyskane w ramach inicjatywy pozwoliły na zwiedzenie wielu atrakcyjnych turystycznie i historycznie obiektów. Uczniowie wzięli też udział w charakterystycznych dla regionu przedsięwzięciach, takich jak: pieczenie i degustacja świętomarcińskiego rogala oraz „pyrów” poznańskich.

Czytaj dalej „Poznajemy Polskę! „W poszukiwaniu korzeni polskości””

Poznajemy Polskę!

25 października 2022 roku uczniowie klasy IG2 i IIG udali się na wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.   Środki pozyskane w ramach inicjatywy umożliwiły uatrakcyjnienie wyprawy do stolicy, stworzyły warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Czytaj dalej „Poznajemy Polskę!”

„Szkoła pamięta”

szkoła pamięta

zniczWłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki i zorganizowaliśmy działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia, zwłaszcza, że zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, poległych w obronie Ojczyzny, walczących o wolną i suwerenną Polskę – naszych bohaterach.

Czytaj dalej „„Szkoła pamięta””

Toruń nas oczarował

W dniach 23 – 25 maja 2022 roku 82 uczniów z  naszej szkoły, głównie z klasy IF, IIB i IIF, uczestniczyło w wycieczce turystyczno – krajoznawczej zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN POZNAJ POLSKĘ. Bez wsparcia finansowego oferowanego w ramach tego programu trudno byłoby zorganizować wycieczkę z takim rozmachem.

Czytaj dalej „Toruń nas oczarował”