Dyplomacja po niemiecku, czyli wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

W piątek 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I, II i III I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wraz z opiekunami udali się na lekcję dyplomacji do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Ambasadorem od lipca 2022 r. jest dr Thomas Bagger  reprezentujący zarazem Prezydenta Federalnego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj dalej „Dyplomacja po niemiecku, czyli wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie”

Giro D’ Italia naszych uczniów – poznajemy kulturę i najpiękniejsze zabytki północnych Włoch

W dniu 11 kwietnia 2023 roku  40 uczniów naszego liceum wraz z trzema opiekunami paniami: Eweliną Cichańską- Szwaczyk, Edytą Świderską i Anetą Gancarz udali się w wymarzoną podróż przez Czechy i Austrię do Włoch. Naszym przewodnikiem była pani pilot z  częstochowskiego Biura Podróży „Linda”.

Czytaj dalej „Giro D’ Italia naszych uczniów – poznajemy kulturę i najpiękniejsze zabytki północnych Włoch”

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

15 marca po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego uczestniczyli w wydarzeniu pod nazwą Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które po dwuletniej przerwie odbyło się stacjonarnie w Centrum Dydaktycznym UM w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251.

Czytaj dalejDrzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

„Otagowani” są wśród nas!

16 lutego 2023 roku klasa I e medialno-artystyczna pod opieką wychowawczyni pani Haliny Mikołajczyk i pani pedagog Justyny Jasińskiej-Nieć wybrała się na wycieczkę do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Otagowani”. Emocje związane z wyjazdem towarzyszyły nam przez cały tydzień. Nie mogliśmy się doczekać wyjazdu. Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda, a sam budynek teatru wywarł na nas ogromne wrażenie. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w teatrze.

Czytaj dalej „„Otagowani” są wśród nas!”