17 stycznia 2025 roku uczniowie klasy ICEG i IVC uczestniczyli w cyberbezpiecznej wyprawie do Warszawy.
Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od rewelacyjnych cyberintelektualnych warsztatów poprowadzonych przez dr Jana Misiunę. W ramach zajęć uczniowie poznali szczegóły kampanii prezydenckiej w USA w 2024 roku – finansowanie działalności politycznej i konsekwencje przyjętych rozwiązań, transformację społeczeństwa amerykańskiego w związku z migracjami oraz charakter prowadzonej polityki imigracyjnej. Zainteresowanie zebranych wzbudziła osoba południowoafrykańskiego przedsiębiorcy Elona Muska założyciela lub współzałożyciela PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i The Boring Company. Nasz pobyt na uczelni był okazją do wręczenia uczniom klasy ICEG i ich wychowawczyni pani prof. Renacie Sijer CERTYFIKATU KLASY AKADEMICKIEJ.
Następnie udaliśmy się na cyberczekoladowe warsztaty wedlowskie – uczniowie poznali historię rodziny Wedlów, wymagania klimatyczno – glebowe kakaowców. Dowiedzieli się o ewolucji logo firmy Wedel. W dalszej części zajęć wcielili się w rolę cukierników i dekorowali czekoladowe torciki wedlowskie z filiżanką przepysznej mlecznej czekolady oczywiście marki WEDEL. Trud został doceniony – każdy uczestnik warsztatów otrzymał słodką nagrodę i dyplom.
W czasie przerwy obiadowej mieliśmy okazję poznać procesy globalizacji i cyberbezpiecznego korzystania z własnych kont, blika.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały: pani prof. Marzena Papis, pani prof. Magdalena Pecyna, pani prof. Renata Sijer. Młodzież zachowała się wzorowo, co jest dodatkowym atutem.
Do Opoczna wróciliśmy pełni zachwytu. I tak znane powiedzenie znalazło potwierdzenie: Edukacja to nie tylko książki, ale i świat wokół nas, bo nie ma lepszego sposobu na naukę niż doświadczenie.