Europejski Dzień Języków Obcych

We wrześniu świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który  obchodzony jest od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską.

Głównym celem jest promowanie różnorodności językowej, podkreślenie jej istoty w otaczającym nas świecie, a także popularyzowanie dziedzictwa kulturowego obywateli Europy. Uroczystość w naszym liceum rozpoczęła się od powitania dyrekcji, nauczycieli i uczniów aż w sześciu językach. Na korytarzu rozstawione zostały plansze przedstawiające postacie z różnych europejskich krajów. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia jako wartownik przed Pałacem Buckingham, przystojny bawarski góral, tajemnicza Włoszka z weneckiego karnawału czy też urocza matrioszka. Oprócz tego okna udekorowano flagami Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji i Włoch. Podczas przerw słuchaliśmy piosenek w języku angielskim, rosyjskim, włoskim i niemieckim w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów.
W tym roku uczniowie mieli także okazję do sprawdzenia swoich sił w zabawach językowych. Jedną z nich były łamańce językowe. Zwycięzca został nagrodzony oceną z danego języka więc było o co walczyć!

Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wspólną zabawę.

Nauczyciele języków obcych.