Wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia”

27 kwietnia 2023r. ogłoszono wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem Geologiczna różnorodność Ziemi.

Czytaj dalej „Wyniki I etapu XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia””

 Marta Walasik w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

14 kwietnia 2023r. w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Marta Walasik (I G2) wygrała eliminacje gminne, które odbyły się 30 marca 2023r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszkowie i przystąpiła do kolejnego etapu turnieju. W zmaganiach gminnych wzięły tez udział uczennice: Julia Jędrasik (III F), która zajęła II miejsce i Kinga Matysiak (II C), która zajęła III miejsce.

Czytaj dalej „ Marta Walasik w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!”

Wyniki konkursu na Elektroniczną Kartkę Świąteczną

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego  w   Opocznie, a przedmiotem konkursu było samodzielne przygotowanie elektronicznej wielkanocnej kartki świątecznej nawiązującej tematycznie do zwyczajów, obrzędów i symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Prace konkursowe pozwoliły rozwinąć umiejętności posługiwania się technologią informacyjną oraz kształtowały umiejętności pracy z komputerowymi programami graficznymi. 

Do konkursu zgłosiło się 12 uczniów, którzy przedstawili prace wykonane w sposób interesujący i przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu, tekstem napisanym z zachowaniem poprawności językowej.
Oceniany był poziom artystyczny wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania, efekt wizualny, poprawność techniczna oraz stopień nawiązania do tradycji wielkanocnych. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Każdy zasługuje na wyróżnienie i pochwałę. Jednak zwycięzca może by tylko jeden… chociaż przyznajemy, że nie było to łatwe!

Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Pręcikowska – Skoczylas –  Dyrektor Szkoły, p. Anna Mazur i p. Aneta Wijata – nauczyciele informatyki przyznali:
I miejsce ex aequo dla:
Ewy Skroś – uczennicy klasy 3 AF2
Aleksandry Sobolewskiej – uczennicy klasy 2 C
Kamila Pajęckiego – ucznia klasy 2B

 Gratulujemy!