Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

fox

Niezmiernie miło nam poinformować iż nasza uczennica

MARIA WIERUSZEWSKA (kl. II Ag)

 uzyskała w swojej kategorii wiekowej wynik DOBRY co zgodnie z regulaminem konkursu jednoznaczne jest z osiągnięciem III miejsca. Identyczny wynik uzyskało jedynie 26 innych osób w kraju (spośród 347) co oznacza, że jest to wynik naprawdę godny podziwu.
Przypomnijmy, że konkurs ten pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej na podstawie wymaganej regulaminem konkretnej lektury. Całość oczywiście w języku angielskim.

 Marysi serdecznie gratulujemy takiego wyniku i cieszymy się, że godnie reprezentuje naszą szkołę!!!

GRATULACJE!!!

 

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego

sowa

W dniu 20 maja br. zespół nauczycieli matematyki podsumował wyniki dwóch etapów Szkolnego Konkursu Matematycznego. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań matematycznych, kreatywności w myśleniu oraz stworzenia warunków do pożytecznego i efektywnego wykorzystania czasu wolnego. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach:

  • Kategoria I – klasy pierwsze – udział wzięło 24 uczniów
  • Kategoria II – klasy drugie po szkole podstawowej – udział wzięło 12 uczniów
  • Kategoria III – klasy drugie po gimnazjum – udział wzięło 22 uczniów

17 uczestników konkursu przeszło do etapu drugiego, który odbył się stacjonarnie 27 kwietnia 2021 r. Wśród tych uczniów na szczególne wyróżnienie zasługują Ci, którzy uzyskali największą możliwą ilość punktów w poszczególnych kategoriach. Są to:

Jędrzej Grabowski – kl. I F

Paweł Adamczyk – kl. II C

Natalia Ksyta – kl. II Fg

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w drugim etapie uzyskują cząstkową ocenę celującą z matematyki oraz dyplom. Na najlepszych matematyków czeka również mały upominek na zakończenie roku szkolnego.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają ocenę cząstkową bardzo dobrą. Informację o ilości uzyskanych punktów uczestnicy mogą otrzymać bezpośrednio u swojego nauczyciela matematyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości oraz wytrwałości w pracy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół nauczycieli matematyki

Matematyczny sukces naszych uczniów

Swoją przygodę z XIV Ogólnopolską Olimpiadą „O Diamentowy Indeks AGH” Aleksandra Ksyta, Mateusz Zalega i Wiktor Świątkowski (uczniowie Klasy Akademickiej SGH – IIID) rozpoczęli w połowie września 2020 roku, kiedy to pojawiły się zadania pierwszego etapu i rozpoczęła się rejestracja uczestników konkursu. Wszyscy uzyskali wysokie wyniki i zakwalifikowali się do II etapu, który odbył się 7 marca 2021 roku.

diament

1 kwietnia poznaliśmy wyniki. W tym roku uczniowie z naszej szkoły, jako jedyni w całym powiecie opoczyńskim, byli bezkonkurencyjni. Z wielką radością i ogromną satysfakcją informujemy, że

Aleksandra Ksyta i Mateusz Zalega (IIID KLASA AKADEMICKA SGH)

zakwalifikowali się do III etapu, który odbędzie się na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nasi finaliści świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań bez pomocy kalkulatora i tablic matematycznych, a zadania nie były łatwe. Zakres materiału obejmuje bowiem nie tylko rozszerzony program z matematyki dla szkoły średniej, ale zawiera również elementy dodatkowe takie jak np. funkcje trygonometryczne argumentu rzeczywistego, zasada indukcji matematycznejczy też Schemat Bernoulliego. Zatem przygotowanie się do takiej olimpiady to nie lada wyczyn. Trzeba wykonać tysiące zadań i przeanalizować setki problemów matematycznych. Należy podkreślić również fakt, iż obecna sytuacja nie zawsze pozwalała na bezpośredni kontakt z nauczycielem. Niejednokrotnie uczniom musiały wystarczyć konsultacje zdalne. Jednak zawsze mogli liczyć na pomoc nauczycieli. Niemniej jednak poradzili sobie świetnie i tym bardziej zasługuje to na uznanie i pochwałę.

Ogólnopolska „Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH” sprzyja lepszemu przygotowaniu młodzieży do wyzwań współczesnego świata, czyli wzrostu roli wiedzy i informacji przy coraz szybszym postępie naukowo-technicznym.

Laureaci olimpiady stopnia centralnego ubiegający się o przyjęcie na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w AGH będą zwolnieni z postępowania kwalfikacyjnego uzyskując maksymalną wartość wskaźnika rekrutacyjnego.

Jesteśmy z Was dumni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

KONKURS

1

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

dla uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy wszystkich sympatyków matematyki do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM stworzonym wyłącznie dla uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: w formie internetowej (etap I) i stacjonarnej (etap II) . Wszystkie zasady jego przeprowadzenia zostały dokładnie dostosowane do obecnej organizacji roku szkolnego.

Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas I – II. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają zachęcać do rozwijania swoich umiejętności.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą do zapoznania się z regulaminem.  W razie pytań proszę zgłaszać się do nauczycieli matematyki.

Uwaga !!!

                        Konkurs jest bezpłatny, a na laureatów czekają nagrody.

Harmonogram konkursu:

  1. 25.03.2021 – etap I w formie zdalnej (należy rozwiązać test).
  2. 30.03.2021 – ogłoszenie wyników I-ego etapu
  3. połowa kwietnia 2021 roku – etap II w formie stacjonarnej

Wyniki zmagań z matematyką zostaną ogłoszone około 10 maja 2021 roku, a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się podczas zakończenie roku szkolnego.

Z A P R A S Z A M Y

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Obraz11

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Powiat Opoczyński organizuje konkursy:
‒      Konkurs Plastyczny pt. „Pamiątki dziedzictwa”
‒       Konkurs Filmowy pt. „Moc historii powiatu opoczyńskiego zapisana w zabytkach”
‒       Konkurs Fotograficzny pt. „Co pozostało z tamtych lat…”

Regulamin Konkursu Plastycznego pt. „Pamiątki dziedzictwa”
Regulamin Konkursu Filmowego pt. „Moc historii powiatu opoczyńskiego zapisana w zabytkach”
Regulamin Konkursu Fotograficznego pt. „Co pozostało z tamtych lat…”