XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W dniu 21 kwietnia 2022 roku odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nad którym honorowy patronat objęli Starosta Powiatu Opoczyńskiego  Pan Marcin Baranowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego Pan Józef Róg. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oddział w Żarnowie.

Czytaj dalej XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Nasza młodzież na konkursie z języka niemieckiego

W dniu 22. 04. 2022 r. uczennice klasy III B: Wiktoria Nowicka, Natalia Skiba i Zuzanna Włodarczyk, po zakończonych sukcesem eliminacjach szkolnych, które odbyły się 25.03.2022 r., reprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE- WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”.

Czytaj dalej Nasza młodzież na konkursie z języka niemieckiego

I etap Konkursu już za nami….

W ramach obchodu Dnia Matematyki, 29 marca 2022 roku odbył się pierwszy etap II Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach i miał na celu:

  • rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów
  • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia
  • popularyzacja matematyki wśród uczniów,
  • mobilizowanie i motywowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów, a nauczycieli do twórczej pracy z uczniami o matematycznych zainteresowaniach.

Czytaj dalej I etap Konkursu już za nami….

II Szkolny Konkurs Matematyczny

Wszystkich uczniów zainteresowanych matematyką zapraszamy do udziału w II SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM. Jego celem jest zachęcenie uczniów do rozwijania pasji matematycznych, kształtowanie logicznego myślenia oraz rozbudzenie motywacji do odkrywania tajników królowej nauk. Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas I – III    I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie  i odbędzie się w dwóch etapach:

  • 29.03.2022 – I etap
  • 11.04.2022 – II etap

Wyniki zmagań z matematyką zostaną ogłoszone w  maju 2022 roku, a wręczenie nagród odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.
W przypadku pytań, należy zgłaszać się do nauczycieli matematyki.

Zapraszamy.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

fox

Niezmiernie miło nam poinformować iż nasza uczennica

MARIA WIERUSZEWSKA (kl. II Ag)

 uzyskała w swojej kategorii wiekowej wynik DOBRY co zgodnie z regulaminem konkursu jednoznaczne jest z osiągnięciem III miejsca. Identyczny wynik uzyskało jedynie 26 innych osób w kraju (spośród 347) co oznacza, że jest to wynik naprawdę godny podziwu.
Przypomnijmy, że konkurs ten pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej na podstawie wymaganej regulaminem konkretnej lektury. Całość oczywiście w języku angielskim.

 Marysi serdecznie gratulujemy takiego wyniku i cieszymy się, że godnie reprezentuje naszą szkołę!!!

GRATULACJE!!!

 

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego

sowa

W dniu 20 maja br. zespół nauczycieli matematyki podsumował wyniki dwóch etapów Szkolnego Konkursu Matematycznego. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań matematycznych, kreatywności w myśleniu oraz stworzenia warunków do pożytecznego i efektywnego wykorzystania czasu wolnego. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach:

  • Kategoria I – klasy pierwsze – udział wzięło 24 uczniów
  • Kategoria II – klasy drugie po szkole podstawowej – udział wzięło 12 uczniów
  • Kategoria III – klasy drugie po gimnazjum – udział wzięło 22 uczniów

17 uczestników konkursu przeszło do etapu drugiego, który odbył się stacjonarnie 27 kwietnia 2021 r. Wśród tych uczniów na szczególne wyróżnienie zasługują Ci, którzy uzyskali największą możliwą ilość punktów w poszczególnych kategoriach. Są to:

Jędrzej Grabowski – kl. I F

Paweł Adamczyk – kl. II C

Natalia Ksyta – kl. II Fg

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w drugim etapie uzyskują cząstkową ocenę celującą z matematyki oraz dyplom. Na najlepszych matematyków czeka również mały upominek na zakończenie roku szkolnego.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają ocenę cząstkową bardzo dobrą. Informację o ilości uzyskanych punktów uczestnicy mogą otrzymać bezpośrednio u swojego nauczyciela matematyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości oraz wytrwałości w pracy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół nauczycieli matematyki

Matematyczny sukces naszych uczniów

Swoją przygodę z XIV Ogólnopolską Olimpiadą „O Diamentowy Indeks AGH” Aleksandra Ksyta, Mateusz Zalega i Wiktor Świątkowski (uczniowie Klasy Akademickiej SGH – IIID) rozpoczęli w połowie września 2020 roku, kiedy to pojawiły się zadania pierwszego etapu i rozpoczęła się rejestracja uczestników konkursu. Wszyscy uzyskali wysokie wyniki i zakwalifikowali się do II etapu, który odbył się 7 marca 2021 roku.

diament

1 kwietnia poznaliśmy wyniki. W tym roku uczniowie z naszej szkoły, jako jedyni w całym powiecie opoczyńskim, byli bezkonkurencyjni. Z wielką radością i ogromną satysfakcją informujemy, że

Aleksandra Ksyta i Mateusz Zalega (IIID KLASA AKADEMICKA SGH)

zakwalifikowali się do III etapu, który odbędzie się na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nasi finaliści świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań bez pomocy kalkulatora i tablic matematycznych, a zadania nie były łatwe. Zakres materiału obejmuje bowiem nie tylko rozszerzony program z matematyki dla szkoły średniej, ale zawiera również elementy dodatkowe takie jak np. funkcje trygonometryczne argumentu rzeczywistego, zasada indukcji matematycznejczy też Schemat Bernoulliego. Zatem przygotowanie się do takiej olimpiady to nie lada wyczyn. Trzeba wykonać tysiące zadań i przeanalizować setki problemów matematycznych. Należy podkreślić również fakt, iż obecna sytuacja nie zawsze pozwalała na bezpośredni kontakt z nauczycielem. Niejednokrotnie uczniom musiały wystarczyć konsultacje zdalne. Jednak zawsze mogli liczyć na pomoc nauczycieli. Niemniej jednak poradzili sobie świetnie i tym bardziej zasługuje to na uznanie i pochwałę.

Ogólnopolska „Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH” sprzyja lepszemu przygotowaniu młodzieży do wyzwań współczesnego świata, czyli wzrostu roli wiedzy i informacji przy coraz szybszym postępie naukowo-technicznym.

Laureaci olimpiady stopnia centralnego ubiegający się o przyjęcie na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w AGH będą zwolnieni z postępowania kwalfikacyjnego uzyskując maksymalną wartość wskaźnika rekrutacyjnego.

Jesteśmy z Was dumni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!