15 października uczniowie klas 3F i 4F mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami zawodów medycznych. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie. Lekarz, ratownik medyczny, pielęgniarki oraz położne pracujący w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Opocznie opowiedzieli uczniom o swojej codziennej pracy, wyzwaniach i satysfakcjach płynących z pracy w służbie zdrowia. Pracownicy medyczni uświadomili uczniom, że praca w szpitalu może być ciężka i stresująca. Jednym z głównych wyzwań tej pracy jest konieczność podejmowanie niełatwych decyzji. Dodatkowo wymaga wysokiego przygotowania zawodowego i ciągłego szkolenia się. Pomimo trudności zawody medyczne mają wiele zalet. Do najważniejszych należą – możliwość pomagania ludziom oraz ciągłe rozwijanie się i aktualizowanie swojej wiedzy i umiejętności. Na koniec spotkania młodzież miała okazję zobaczyć wyposażenie karetki reanimacyjnej, która jest używana w stanach zagrożenia życia. To było niesamowite doświadczenie pełne inspiracji i wiedzy. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wziąć w nim udział.
Popularne
- Anna Pręcikowska-Skoczylas dyrektor I LO wśród wyróżnionych podczas Jubileuszu 120-lecia SGGW w Warszawie 2026-06-22
- Nikodem Deka w gronie stypendystów Marszałka Województwa Łódzkiego 2026-06-22
- Roztańczone, utalentowane, niezastąpione- „Żeromki” aktywnie promują szkołę 2026-06-22
- Wycieczka na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2026-06-15
- DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO, MUZYKI I INTEGRACJI – ŻEROM 2026 2026-06-15
Recommended For You
Aktualności
Anna Pręcikowska-Skoczylas dyrektor I LO wśród wyróżnionych podczas Jubileuszu 120-lecia SGGW w Warszawie
2026-06-22
Anna Pręcikowska-Skoczylas dyrektor I LO wśród wyróżnionych podczas Jubileuszu 120-lecia SGGW w Warszawie
Aktualności
Nikodem Deka w gronie stypendystów Marszałka Województwa Łódzkiego
2026-06-22







