Aktualny plan zajęć na rok szkolny 2014/2015

w zakładce „Plan lekcji”

Ostatnia aktualizacja – 12 września 2014 roku

Jest nam niezmiernie przykro, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich kandydatów do szkoły ze względu na brak wolnych miejsc.
 

Klasa 1 A1/B

A1 – język polski, historia, wos, język obcy
  1. Gwóźdź Konrad
  2. Iwanicka Angelika
  3. Jaciubek Gabriela
  4. Jedynak Dominik
  5. Kędziora Martyna
  6. Klimczak Justyna
  7. Kopytowska Aleksandra
  8. Krzysztoń Łukasz
  9. Krzyżanowska Aneta
  10. Michałowicz Aleksandra
  11. Pawlak Lidia
  12. Poddębniak Natalia
  13. Popecka Monika
  14. Puchała Marlena
  15. Sobolewska Natalia
  16. Stolarczyk Krzysztof
  17. Szczółko Jarosław
  18. Szymańska Weronika
  19. Telega Paulina
B – język polski, wos, język obcy
  1. Balasińska Weronika
  2. Farys Paweł
  3. Grudziecka Monika
  4. Komar Justyna
  5. Reszelewski Ireneusz
  6. Rudalska Wiktoria
  7. Wilk Kinga
  8. Witoń Kinga

 

Klasa 1 A2

język polski, geografia, język obcy
  1. Baranowski Krzysztof
  2. Błażejewicz Aleksandra
  3. Gorzela Patrycja
  4. Grabska Anna
  5. Iwanicki Dawid
  6. Iwanicka Sylwia
  7. Kos Olaf
  8. Kowalska Paulina
  9. Laskiewicz Natalia
  10. Łakomski Mateusz
  11. Madej  Weronika
  12. Mantorska Kinga
  13. Młodawska Klaudia
  14. Mroczek Monika
  15. Pacan Kinga
  16. Pawul Iza
  17. Pluta Magdalena
  18. Płuciennik Katarzyna
  19. Popecka Paulina
  20. Prochowska Weronika
  21. Stańczyk Natalia
  22. Stępień Karina
  23. Świderska Wioletta
  24. Tomczyk Karolina
  25. Wilk Justyna
  26. Woźniak Anna
  27. Woźniak Szczepan

 

Klasa 1 C

matematyka, geografia, język obcy, fizyka lub informatyka
  1. Balcerak  Filip
  2. Bogatek Martyna
  3. Bolek Dominika
  4. Bolek Tomasz
  5. Budak Jakub
  6. Chałubiński Bartłomiej
  7. Domański Karol
  8. Franczak Aleksandra
  9. Gąsiowski Dawid
  10. Gruszecki Kacper
  11. Jakubczyk Szymon
  12. Kowalczyk Kacper
  13. Kril Jakub
  14. Ksyta Klaudia
  15. Kwiecień Wiktor
  16. Lis  Maciej
  17. Mada Monika
  18. Makuch Aleksandra
  19. Melka Konrad
  20. Pacan Jakub
  21. Pałyga Weronika
  22. Rutowicz Joanna
  23. Sionek Ignacy
  24. Sobolewski Krzysztof
  25. Stachniak Patryk
  26. Stępień Ewelina
  27. Stępień Natalia
  28. Wiktorowicz Szymon
  29. Wróbel Klaudia
  30. Wójcik Dominika
  31. Żórawski Oskar

 

Klasa 1 D

matematyka, fizyka lub geografia, informatyka lub geografia, język obcy
  1. Badura Sebastian
  2. Bartosik Mateusz
  3. Białas Dawid
  4. Chrobak Karol
  5. Drynkowski Dominik
  6. Dworak Adam
  7. Guldzińska Martyna
  8. Jóźwik Małgorzata
  9. Jóźwik Piotr
  10. Karasińska Julia
  11. Kazusek Przemysław
  12. Klata Wojciech
  13. Kłusek Konrad
  14. Król Michał
  15. Krzanowski Adam
  16. Kubiszewski Szymon
  17. Madej Kamil
  18. Majda Dominika
  19. Maruszewska Paulina
  20. Nowicki Mateusz
  21. Pokusa Damian
  22. Połeć Milena
  23. Rogulska  Magdalena
  24. Sapieja Magda
  25. Sroczyński Krzysztof
  26. Stobieniecka Weronika
  27. Swęd Jakub
  28. Szałas Kacper
  29. Szymański Maciej
  30. Wijata Bartłomiej
  31. Wilk Jeremi
  32. Wojtarek Kinga
  33. Wolska Katarzyna
  34. Woźniak Michał
  35. Zych Maciej
  36. Żurnia Natalia

 

Klasa 1 F1

biologia, chemia, matematyka, język obcy
(dla chętnych dodatkowo fizyka)
  1. Adamczyk Agnieszka
  2. Bartyzel Damian
  3. Białas Aleksandra
  4. Błażejewicz Joanna
  5. Chrustowicz Martyna
  6. Dębowski Michał
  7. Fornal Arkadiusz
  8. Gołębiowski Oskar
  9. Grabowska Hanna
  10. Grzybowska Magdalena
  11. Jarzyńska Wiktoria
  12. Kabała Karina
  13. Kaśkiewicz Karol
  14. Kocemba Karolina
  15. Kołodziejska Kinga
  16. Kowalska Aleksandra
  17. Kowalski Jakub
  18. Ksyta Natalia
  19. Kula Filip
  20. Malej Izabela
  21. Marzec Dominika
  22. Popecka Monika
  23. Sekulska Kinga
  24. Sroka Adrian
  25. Stępień Angelika
  26. Stróżak Anna
  27. Ubysz Paulina
  28. Walasik Bartłomiej
  29. Zalega Julia

 

Klasa 1 F2

biologia, chemia, matematyka, język obcy
(dla chętnych dodatkowo fizyka)
  1. Andrychiewicz Sandra
  2. Babis Celina
  3. Białek Emilia
  4. Bogatek Natalia
  5. Chałubińska Weronika
  6. Gajewska Karolina
  7. Jończyk Natalia
  8. Józefowicz Izabela
  9. Kaźmierczyk Bartosz
  10. Kobierska Marta
  11. Kołodziejczyk Izabela
  12. Kopera Aneta
  13. Kowalczyk Zuzanna
  14. Krzysztofik Justyna
  15. Lasota Alicja
  16. Łączek Martyna
  17. Majchrowska Dominika
  18. Michałowicz Sylwia
  19. Pawlik Natalia
  20. Róg Daniel
  21. Samson Klaudia
  22. Skibińska Aleksandra
  23. Skorupa Karolina
  24. Smak Aneta
  25. Sołtys Dominika
  26. Szczegielniak Patrycja
  27. Szymczyk Agata
  28. Świątek Natalia
  29. Uzarowicz Oliwia
  30. Wojciechowska Monika
  31. Wójcik Martyna

 

Klasa F3/G

F3 – biologia, chemia, matematyka, język obcy
(dla chętnych dodatkowo fizyka)
  1. Barul Dawid
  2. Fornal Ewelina
  3. Jurek Natalia
  4. Kasicka Natalia
  5. Leśniewska Kaja
  6. Ruszkowska Katarzyna
  7. Sarwa Agnieszka
  8. Witkowska Wiktoria
  9. Wrzosek  Aleksandra
  10. Zięba Szymon
 G – biologia, chemia, geografia, język obcy
  1. Deka Paulina
  2. Grabska Marta
  3. Goska Faustyna
  4. Janik Katarzyna
  5. Jurek Anna
  6. Kępska Wiktoria
  7. Kołodziejczyk Agata
  8. Kopera Natalia
  9. Kowalski Kamil
  10. Kowalska Michalina
  11. Kowalska Wiktoria
  12. Pacan Aleksandra
  13. Pietras Anita
  14. Sarwa Michalina
  15. Stańczyk Michał
  16. Szczepocka Aleksandra
  17. Wesołowska Wiktoria
  18. Woźniak Aneta
  19. Zalewska Daria
  20. Zdulska Eliza

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim przyjętym do szkoły!

 

Serdecznie gratuluję absolwentom

Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Opocznie

bardzo wysokich wyników egzaminu maturalnego,

a na ręce nauczycieli składam podziękowania za trud edukacyjny,

który dał tak imponujące wyniki.

Dyrektor ZSO w Opocznie

Małgorzata Mróz-Duda

WYSOKIE WYNIKI MATUR W ŻEROMSKIM

Do egzaminu maturalnego przystąpiło 218 absolwentów szkoły. Egzamin zdało 200. Ośmioro uczniów nie zdało języka polskiego, ośmioro matematyki i dwoje języka angielskiego. Wszyscy przystąpią do egzaminu w sierpniu. Zdawalność wyniosła 92%, a więc znacznie powyżej średniej krajowej. Na wynik egzaminu niewątpliwie miała wpływ atmosfera, jaką stworzyli obserwatorzy zewnętrzni obecni w pierwszych dwóch dniach egzaminów dojrzałości, którzy chodzili między ławkami zdających, zaglądali do prac, wchodzili na trybuny i spacerowali po sali przez cały czas trwania egzaminu. Za paradoks należy uznać fakt, że jedna z uczennic zdała egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym na 78%, a poziomu podstawowego nie zdała.

Przedmiot
Poziom egzaminu
Najlepsze wyniki (%)
Język polski podstawowy Iga Wiktorowicz (86), Tomasz Krzysztofik (84), Karolina Szkatulnik (84), Aneta Szczerska (83), Adrianna Wolowska (83), Joanna Wrońska (80), Adrian Bednarczyk (80), Beata Benesiewicz (80), Magdalena Błażejewicz (80)
rozszerzony Julita Dębińska (85), Klaudia Świdzińska (85), Aneta Stępniak (83), Paulina Kolmaga (78), Kamila Kowalczyk (78), Agata Kołodziejczyk (78), Aleksandra Łakomska (78)
Język angielski podstawowy Paweł Baran (100), Bartosz Dębowski (100), Patryk Dukat (100), Joanna Kozłowska (100), Ada Witoń (100), Angelika Mizera (100), Karolina Chamernik (98), Cichawa Bartłomiej (98), Piotr Turczyński (98), Julia Stępień (98), Ada Wolowska (98), Martyna Wołąkiewicz (98), Anna Wróbel (98),  Aleksandra Pęczek (98),  Ada Wolowska (98),Klaudia Skalska (98), Klaudia Skalska (98), Karolina Sobczyk (97), Karolina Sobczyk (97),Julia Stępień (98),Laura Bakly (97), Magdalena Korycka (97), Jacek Białek (96), Karolina Franas (96), Tomasz Krzysztofik (96),  Aleksadra Łakomska (96), Jakub Borończyk (96), Marcin Sobczyk (96), Maciej Paduch (96), Aleksandra Orłowska (96), Łukasz Podlewski (96),  Paulina Kolmaga (96),  Piotr Pęczek (95),  Patrycja Maślak (94),  Anna Szczepocka (94),  Adrian Bednarczyk (90), Jan Białek (93),  Ilona Cisowska (92), Małgorzata Czarnecka (92), Jakub Kawecki (94), Aneta Kwiatkowska (92), Konrad Wróbel (90), Paweł Labasz-Głowacki (92), Łukasz Cabaj (94),  Małgorzata Domańska (94), Agnieszka Warzecha (94),  Łukasz Marusiński (91),  Michał Gapys (90), Gorzałczyński Piotr (90), Kamil Jędrasik (91), Iza Karpińska (93), Michał Kowalski (94), Natalia Szydłowska (96), Iga Wiktorowicz (90), Emilia Woźniak (94), Aleksandra Zawada (90), Adrian Bartyzel (87), Justyna Konewka (89), Joanna Lasota (89), Karolina Mazur (84), Emilia Mitulska (86), Justyna Skałban (82), Wojciech Skorupa (85), Solecki Krzysztof (84), Małgorzata Starus (87), Robert Szewczyk (89), Aleksandra Świątek (89), Karol Tatar (84), Natalia Rudzka (92), Kamil Stepień (90), Aneta Stępniak (90), Klaudia Świdzińska (90), Patrycja Antos (82), Beata Benesiewicz (87), Łucja Białas (88), Monika Budzińska (86), Martyna Cieślak (88), Aleksandra Czerwińska (82), Grzybkowska Dagmara (86), Martyna Jasion (87), Weronika Jędrasik (88), Anna Karpińska (82), Agata Kołodziejczyk (81), Marcin Kopacz (89), Jakub Kotynia (88), Karina Kowalewska (87), Piotr Majcherek (82), Dominika Michałowicz (88), Szymon Pacan (87), Magdalena Pałyga (87), Jakub Popecki (86), Luiza Pożycka (87), Aneta Puchała (82), Łukasz Ramus (88), Dawid Skibiński (86), Katarzyna Starnawska (86), Michalina Sulewska (87), Anna Szeląg (83), Magdalena Szulc (89), Bartłomiej Śpiewak (84), Anna Telus (87), Dominik Tomasik (89), Marlena Tomaszkiewicz (84), Jakub Stańczyk (82)
rozszerzony Angelika Mizera (92), Weronika Jędrasik (88), Anna Wróbel (87), Piotr Turczyński (85), Maciej Gajewski (87), Emilia Woźniak (86),  Bartłomiej Karbownik (85), Paweł Baran (84), Tomasz Krzysztofik (80)
Język niemiecki podstawowy Joanna Wrońska (96), Aneta Szczerska (96), Aleksandra Szpoton (86), Tomasz Szczepańczyk (84), Wioleta Ogórek (83), Radosław Śmigiel (83), Kamila Kowalczyk (82), Olga Pawlik (80)
rozszerzony Joanna Wrońska (66)
Język rosyjski podstawowy Petro Bilenchuk (96), Patryk Dukat (90), Anna Wróbel (84)
rozszerzony Petro Bilenchuk (89)
Matematyka podstawowy Anita Bednarczyk (98), Jacek Białek (98), Łukasz Ramus (98),Dawid Skibiński (98), Piotr Turczyński (96), Emilia Woźniak (96)  Paweł Baran (90), Jakub Kawecki (92), Tomasz Krzysztofik (90), Aneta Kwiatkowska (90), Karol Tatar (90), Łukasz Cabaj (90), Konrad Wróbel (90), Laura Bacly (92), Edyta Madej (92), Bartłomiej Michalski (92), Klaudia Skalska (90), Martyna Wołąkiewicz (92)
rozszerzony Jacek Białek (88), Bartosz Dębowski (84), Maciej Gajewski (82)
Biologia podstawowy Justyna Piecyk (66)
rozszerzony Anita Bednarczyk (88), Justyna Chałubińska (82), Piotr Turczyński (82), Bartosz Dębowski (80), Oszczęda Iga (80)
Chemia podstawowy Justyna Piecyk (84), Kamil Jędrasik (80)
rozszerzony Bartosz Dębowski (87),  Anita Bednarczyk (82), Piotr Pęczek (80), Piotr Turczyński (80)
Fizyka

i astronomia

rozszerzony Jacek Białek (83)
Historia rozszerzony Patrycja Antos (68)
WOS rozszerzony Aleksandra Czerwińska (70)
Geografia rozszerzony Alicja Smolarczyk (78)

 

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

Jacek Białek (IIIc): język polski PP (70%), matematyka PP (98%), język angielski PP (96%), język angielski PR (72%), matematyka PR (88%), fizyka i astronomia PR (83%)

Anita Bednarczyk (IIIf1): język polski PP (79%), język angielski PP (100%), matematyka PP (98%), biologia PR (88%), chemia PR (82%), matematyka PR (78%)

Bartosz Dębowski  (IIIf): język angielski PP (100%), matematyka PP (88%), matematyka PR (84%), biologia PR (80%), chemia PR (87%)

Piotr Turczyński (IIIf): język angielski PP (98%), język angielski (PR): 85%, matematyka PP (96%), matematyka PR (70%), biologia PR (82%), chemia PR (80%)

Maciej Gajewski (IIIc): język polski PP (77%), matematyka PP (88%), język angielski PP (100%), język angielski PR (87%), matematyka PR (82%)

Tomasz Krzysztofik (IIId): język polski PP (84%), matematyka PP (90%), język angielski PP (96%), język angielski PR (80%)